| Commapoint a întrebat:

Vreau sa ma fac designer, imi trebuie foarte multa matematica? e greu sa te faci designer?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea are treaba matematica cu arta

| neutrino a răspuns:

Felicitari pentru alegere, dar trebuie sa stii ca orice lucru bine facut, se face cu multa sudoare. Asadar, termina un liceu cu rezultate foarte bune, apoi mergi acolo unde iti place si pentru care ai chemare si inclinatie.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Buna pai daca tie iti place sa devii un designer de ce nu happy
In primul rand conteaza sa ai talent.
Pa, pa.

| Commapoint explică (pentru Lariiiiiiii):

Am talent... vreau sa ma duc la liceul de arte dar nu stiu daca fac cea mai buna alegere.Ma gandesc daca in viitor n-o sa am posibilitatea de a ma face designer apoi ce fac.

| Cojo_Cristi_1968 a răspuns (pentru Commapoint):

Hei! Si eu ma confrunt cu aceasta problema.Nu sunt inca hotarata ce ma pot face Si eu pictez bine sculptez modelez cant la pian si cu vocea insa consider toate aceste activitati extracurriculare.Eu merg la un liceu normal deoarece la liceul de arte nu se prea pune accent pe matematica, romana si limbi straine.(sau cle putin la cel din Craiova)Voi merge la un colegi bun dupa voi face arhitectura intrucat voi avea o baza culturala solida.

| al9264 a răspuns:

Multa mate si la fel de multa inspiratie.