| Wrgy a întrebat:

Vreau sa schimb profilul la liceu. Sunt la socio-uman si vreau sa ma duc la mate-info. Am 6 zile sa invat materia la matematica, fizica si biologie. (dau diferente la mate fizica bio si info). La fizica abia stiu ceva din semestrul 1, la bio stiu putin din semestrul 1 si la matematica nimic deoarece profesorul meu de mate era director la noi in liceu si nu prea venea la ore. Ce fac? Deja incerc sa invat dar poate are cineva o idee mai buna... N-am aproape nici o sansa sa trec diferentele. Dupa sem 1 a fost covid si nici nu am avut profesori...

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

Te-ai trezit cam târziu.
Dacă nu ai făcut-o încă, cere-i unui elev de la mate-info caietele de la materiile respective. La biologie poți să înveți și singur. Dar la matematică de exemplu, de ce nu faci măcar două ședințe de pregătire cu un profesor? Îi explici situația și măcar să apuce să-ți arate în mare și după să mai lucrezi tu acasă.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"are cineva o idee mai buna... N am aproape nici o sansa sa trec diferentele" - vorbește cu vreun coleg de la mate-info unde mergi și te ajută nițel