| Andreea188899 a întrebat:

Vreau sa stiu mai multe informatii despre profilul contabilitate. Este de viitor? Ce ore se fac?

Răspuns Câştigător
| HDR10 a răspuns:

E de viitor acest profil. O sa-ti explic :

Clasa a IX-a se face contabilitate, economia intreprinderii, studiul calitatii produselor si serviciilor si elemente de tehnologie generala.
Clasa a X- a se fac:contabilitate, economie intreprinderi.
Clasa a XI -a se trece la ciclul superior, deci se fac module: marketing, afacerii, planificare operationala, organizarea resurselor umane, contabilitatea evenimentelor si tranzactiilor economice, realizarea activitatii de birou, si alte module de practica.
Clasa a XII-a tot module: mediul concurential, legislatie in administratie, relatii publice si de protocol, negocierea afacerii
Funda?

0 răspunsuri:
Întrebări recente