| VisătoareaDePeLună a întrebat:

Vreau sa traduc in lucrarea de licenta un text din engleza in romana, care a fost tradus initial din alta limba in engleza. Cum ar trebui sa indic sursa din care am tradus?

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Cu tehnologia din ziua de azi ori ca e in hibru araba turca greaca este tot una exista servere motoare de cautare setare sa caute similitudini analogii... Si aceste servere sunt puse la dispoziția instituțiilor de învățământ si a tuturor celor ce le închiriază.
Sunt firme care numai cu asta se ocupă
Oferă acest gen de servicii

| doctorandus a răspuns:

Indici sursa in limba engleza si mentionezi ca acolo este o traducere din sursa in limba originala.

| Moggy a răspuns:

Indici sursa de pe care ai dat copy la text.