| Maya_3468 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu care e diferenta intre pronumele relativ "cat" si adverbul relativ "cat"?[dau funda]

9 răspunsuri:
| DyaElla a răspuns:

Pron reletiv mai poate fi si cuv de legatura pe cand adv dtermina un vb.
ex: A fugit cat l-au tinut picioarele.
Cat danseaza!

| Maya_3468 explică:

Antitemepenet te rog eu lasa-ma omule in pace! Nuj ce ai tu cu mine ca mai intreb pe TPU ce nu stiu! Vrei sa ma ajuti bine, nu treaba ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti definitiile si in carte si caiet mai mult ca sigur! Daca citesti cu atentie si iti pui caputul ala la contributie ca lumea ai sa vezi ca iti dai seama si singura! Lasa ca nu se invata cu internetul pornit pe TPU in timpul examenelor, se invata cu netul (si mai ales calculatorul) stins si cu nasul bagat in carte, cu eventuale pauze in caz de stres maxim! Tu nu inveti, tu te prostesti!
A! Si daca ma mai faci in vreun fel, ajungi la suspendati! Ai inteles tanti? Doar nu era sa ma sperii de tine!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@gaby20 stiu sa fac diferente! Domnita de mai sus a infestat si ieri sectiunea asta cu intrebari asemanatoare! Si nu suntem mereu profi de serviciu! Asta sa tii si tu minte!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut pe desteapta (sau desteptul), dar numai asa nu ai iesit! Dar na...intradevar sunt ciudati in lumea asta care se dau boieri!straight face
Ce sa le faci? Ii dai devil, nu crezi?straight face
Ca-s destui in lumea si doar nu o sa stai sa le scrii lor paragrafe (pentru ei hieroglife) din care oricum nu o sa inteleaga nimic!
Asta a fost o specificare!winking

| gaby20 a răspuns:

Antitemepenet19191 astea nu sunt teme sa zici ca nu vrem sa ne punem capul la contributie...dar de multe ori pe acest site te poate ajuta cineva si iti poate spune mai pe intelesul tau ceva ce nu ai inteles mai usor decat dintr-o carte(nu mereu e asa); si internetul e o sursa de informatiewinking

| gaby20 a răspuns:

Byehappy

| gaby20 a răspuns:

Nu sunt mereu profi de serviciu pe net e clar dar e bine sa incerci sa vz daca te poate ajuta cineva, ce daca nu esti 100% sigur ca pimesti ce vrei nu incerci deloc?! in fine intrebarea ei e aici deci nu a fost catalogata drept temahappy in concluzie eu nu ma mai amestec ca musca in lapte si sper doar sa va rezolvati "problemele"tongue...aaa si desi e un scop interesant sa opresti rezolvarea temelor pe net, as putea exagera putin si zice chair constructiv si foarte bun, totusi indreapta-ti atentia, antitemepenet19191 catre cei care intr-adevar nu vor sa-si bata capul deloc.bye byewave

| gaby20 a răspuns:

Scz pentru 2 rasp...ciudatoh go on, si scuze ca nu ti-am rasp la intrebare ci doar am facut pe desteapta pe aicihappy...ehh obsesia mealaughing