| debby2000 a întrebat:

Vreau si eu subiectele de la olimpiada de romana din 2004 pana in 2011. E urgent. Maine e olimpiada si vreau sa mai lucrez dau funda celui mai rapid raspuns.

2 răspunsuri:
| alexia222 a răspuns:

Asta e cam greu.sunt cam multi ani.si in fiecare am s-a schimbat.dar depinde in ce clasa esti, daca esti si la ce materie te referi.De exemplu in a7a subiectele la romana de anul trecut au fost foarte usoare(foarte putina morfologie si sintaxa, mai mult intelefgerea textului erau si 2 compuneri)Eu iti dores succes maine si sa faci punctaj mare>big grin

| StarShip a răspuns:

Pai: transforma propozitia Eu merg pe strada, in una negativa interogativa iti da si timpul verbelor nu-i greu.