| dislike a întrebat:

Vreau si eu un raspuns rapid si sigur.La ce dau bacul la stiinte ale naturii/profil real, ca am auzit ca dam la romana mate si 2 la alegere dintre chimie, biologie si fizica alti ca trebuie sa aleg una.
Si vreau sa stiu cate trebuie sa aleg, la ce dau bac?
FUNDA pentru raspunsul corect

Răspuns Câştigător
| DenysaLove a răspuns:

Dai bacul la romana, mate si la alegere intre fizica, chimie si biologie
Alege decat o singura materie, nu 2

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La "Ştiinţe ale Naturii" dai BAC/examen SCRIS "obligatoriu" din Română şi Matematică!

Iar la proba la alegere a profilului şi specializării – proba E)d) – probă scrisă - poţi alege între : Fizica, Chimie, Biologie, Informatica; vezi Anexa 1 de la linkul :
subiecte2011.edu.ro/bacalaureat/Legislatie/Ordin_4800-31-08-2010.zip

ÎNAINTE de acestea vei da ( obligatoriu ) COMPETENŢELE lingvistice si digitale :
* "proba A: proba orala - Proba de evaluare a competenţelor de comunicare orala în limba româna

* proba C: (proba orala, scrisa si
practica) - Proba de evaluare a competenţei lingvistice într-o limba de circulaţie internaţionala studiata în liceu

* proba D: proba scrisa/practica - Proba de evaluare a competenţelor digitale".

Asta, dacă NU se schimbă Metodologia/legislaţia până vei da tu BAC-ul happy

Se poate alege o SINGURĂ materie ( dintre cele 4 )!

Toate cele bune.

| Soneric a răspuns (pentru bursuc001):

La ce folos ai copiat toate astea?

| bursuc001 a răspuns (pentru Soneric):

Bună!

NU am priceput care-i "problema" ta sad

În primul rând, NU le-am copiat!
Apoi, răspunsul "premiat" NU era complet...

Şi, cel puţin eu NU "alerg" după funde happy

Oricum, ce te deranjează pe tine?
Fiecare răspunde ce şi cum vrea!

Cred că şi tu faci parte din categoria COPILAŞILOR de 10-14 anişori laughing

Toate cele bune.

| Soneric a răspuns (pentru bursuc001):

Ho ho, ai vrea tu să fiu coplilaş. Spre deosebire de tine eu sunt matur şi ştiu să scriu corect. În legătură cu răspunsul tău ca şi în toate răspunsuriile tale le cam copiezi. Ruşine!

| Soneric a răspuns (pentru bursuc001):

P.S: Ţi se pare că eu umblu după funde? Sau că le-a pomenit cineva?

| bursuc001 a răspuns (pentru Soneric):

COPILAŞ, du-te la culcare rolling on the floor

Plimbă ursu!