| anonim_4396 a întrebat:

Vreau urgent niste formule specifice basmului, mediane si finale(cum ar fi "si-am incalecat pe-o sa..." sau "si se luptara, zi de vara..." ). Funda love struck

3 răspunsuri:
| RockerGirl a răspuns:

Si-au mers una, si-au mers 2, si-au, ers patruzeci si noua...(mediana)
Si-ncalecai pe-o capsuna, si va spusei o minciuna(finala)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mde! Dacă "vrei urgent", nu era bine să fi spus şi, " vă rog"?!
Uite o formulă mediană "...că povestea mai e multă, linguriţă scurtă în gura cui n-ascultă" şi una finală "şi-am încălecat pe-o şa şi v-am spus povestea aşa ".
Dacă vrei un plus de informare pentru formarea ta, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

| Dazzl1nG1rL a răspuns:

"Si.nainte cu poveste, ca de.aicea mult mai este "... :d