| Georgiana0505 a întrebat:

Ajutor laughing. Am o problema. Cel mai bun prieten al meu ( baiat), cu care am si fost acum un an imi face niste scene pe care nu le pot explica : "Iar eu trebuie sa incep conversatia cu tine? Vad ca nu ai chef de mine, te las,si vorbim cand nu mai esti ocupata.".Eu i-am spus ca nu are de ce sa faca asta, pentru ca nu ii mai place de mine, iar el a spus :"Sincer,eu as fi gelos daca unu te-ar saruta sau atinge".Eu l-am intrebat de ce, iar el a spus:"Pentru ca inca imi place de tine.". Dar,el a spus ca nu vrea o relatie serioasa, desi ii place de mine.Cum vine asta? Pai daca iti place de ea,nu ar trebui sa vrei o relatie ca lumea cu ea?! El a spus ca acum vrea sa se distreze,dar cand o sa fie pregatit pentru o relatie serioasa, va apela la mine.Ma place sau nu? Ce are in cap? Dau funda. happy

Răspuns Câştigător
| anonimul998877 a răspuns:

Exista 2 posibilitati.Ori vrea să rada de tine ori chiar te place. Poate el vrea doar să se distreze cu tine și cu alte fete.El vrea diar sa ii faci poftele. Daca te iubea cu adevarat erați împreună. Poate ca s-a schimbat ceva la el.Și dupa ce trece peste aceasta perioada veti fii împreună.Ori îi dai un ultimatum ori mai astepti ceva timp.Să intrii si sa mai scrii ce ai facut cu el bine?

15 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Te folosește.
În locul tău i-aș scoate fiecare gărgăun din cap cu una bună.
Oricum, multă baftă!

| AndreeaEma a răspuns:

Da, te place, dar nu stie ce vrea. Lasa timpul sa decida si momentan bucura-te de prietenia voastra.
Succes! Te pup kiss

| BiuL a răspuns:

Oamenii trec prin diferite faze, uneori au chef de distarctie, uneori isi doresc o relatie serioasa, depinde, nu e nimic rau in asta, dar asta nu inseamna ca nu se poate intampla sa iti placa cineva pentru ca nu poti controla asta. Deci eu cred ca el a spus adevarul, te place, pana la urma nu a ales el asta dar pur si simplu nu isi doreste acum o relatie, asa am fost si eu. Eu zic sa ramaneti amici, nu te implica mai mult pentru ca o sa suferi dar nici nu-l excluda din viata ta, fiti amici si vezi tu ce se intampla, poate isi schimba parerea si vrea sa incerce si ceva serios, dar pana atunci nu astepta dupa el, daca apare in viata ta alt baiat interesant pregatit pentru ceva mai mult nu il refuza doar pentru ca il astepti [e asta.

| anonimg a răspuns:

Nu da funda nimănui. Dă-i lui drumul din viaţa ta; iar tu, când eşti pregătită de căsătorie numai atunci îţi poţi face o relaţie cu un băiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa îl ignori..nu il mai baga in seama, cat mai mult posibil sa fii indiferenta fata de el..nu il lasa sa isi bata joc de tine... o sa dai peste alt baiat care va merita dragostea ta. parere mea fal sa dispara din viata ta el doar se joaca cu sentimentele tale...el este un nimeni si nimic. daca are chef sa se distreze lasa-l in lumea lui..asta se va intampla pana intr-o zi..cand isi va da seama ca e singur si nu mai are pe nimeni.

| justmebi a răspuns:

Hei. Da, probabil te place. Numai ca o relatie serioasa presupune angajamente=>el nu mai poate iesi in cluburi de exemplu, trebuie sa-ti dea tie explicatii, trebuie sa-si petreaca majoritatea timpului cu tine, pe scurt nu mai are aceeasi libertate. o seara faina. pup :*

| Georgiana0505 explică (pentru justmebi):

El nu iese prin cluburi.E baiat foarte cuminte, si nici nu iese pe afara. Ce alte angajamente?laughing

| justmebi a răspuns (pentru Georgiana0505):

Eu sincer nu inteleg...ai spus mai sus "El a spus ca acum vrea sa se distreze, dar cand o sa fie pregatit pentru o relatie serioasa, va apela la mine", ce inseamna la el "distractie" daca nu iese afara?

| Georgiana0505 explică (pentru justmebi):

Distractie pentru el e sa se distreze cu o fata si sa fie ceva gen friends with benefits, adica doar sa se sarute si atat. el nu vrea relatii serioase. Vrea doar din astea trecatoare.ce fac?

| justmebi a răspuns (pentru Georgiana0505):

Daca nu vrea chestii serioase nu are rost sa te complici cu el...ai sa ajungi sa tii foarte mult la el, sa il iubesti si probabil o sa-ti franga inima...sad +ca friends with benefits=sex fara obligatii laughing

| RobDogg a răspuns:

Da, ii place de tine, cat de oarba sa fii sa nu vezi asta? Doar nu il rata. Sigur e un baiat bun, nu e el?

| Georgiana0505 explică (pentru RobDogg):

E un baiat exceptional.rar vezi asa baieti. Cumnite, la scoala numai 10, e singurul baiat care ma intelege dintr-o privire.Dar el nu vrea o relatie serioasa. cum sa fac sa fiu cu el?

| RobDogg a răspuns:

Parerea mea, combina-te cu el, si sigur iese ceva, adica... Ai zis ca e dragut & such, daca nu ai nimic de pierdut, aia e, sigur o sa iasa ceva mai serios.

| anonimul998877 a răspuns:

Exista 2 posibilitati.Ori vrea să rada de tine ori chiar te place.Poate el vrea doar să se distreze cu tine și cu alte fete.El vrea diar sa ii faci poftele. Daca te iubea cu adevarat erați împreună. Poate ca s-a schimbat ceva la el.Și dupa ce trece peste aceasta perioada veti fii împreună.Ori îi dai un ultimatum ori mai astepti ceva timp.Să intrii si sa mai scrii ce ai facut cu el bine?