| Pandicoarna2134 a întrebat:

Am 13 ani Și sunt clasa a opta... Ai mei se ceartă încontinuu... Își tot reproșează că eu sunt singurul motiv pentru care ar mai sta împreună... Mama plânge întruna și tata face pe deșteptul. Și dacă țin cu mama tata spune ca o fac intenționat. Tata o ia în batjocură si când mama vorbește serios- Începe Sa Rada. Mama e foarte supărată Și tot repetă că familia înseamnă mult pentru ea. Îmi e milă... Mama spune ca vrea să divorțeze dar tata nu vrea... Cred că tata o Înșeală si am atatea dovezi. Ce să fac?

Răspuns Câştigător
| SNAKECOM a răspuns:

Am 13 ani ca si tine si stiu cum e. Spune-i mamei tale tot ce sti e mai bine asa.Nu cred ca vrei sa traiesti asa si daca sunt amundoi de acord sa vorbiti toti trei impreuna si spune-i ce simti cand ei se certa si vrea sa divorteze. Spune-i mamei tale sa nu divorteze deoarece e greu sa creasca un copil de una singura mai ales in Romania. Explicai tatalui tau ce simti si ce simte si mama ta.Nu stiu ce sa zic ajunge tu la o concluzie.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stai cu ei pana cand poti sa prinzi un loc de munca si sa iti vezi de viata

| Doub a răspuns:

Îi spui tatălui tău să nu se mai comporte ca un idiot.

| sofisis a răspuns:

Inseamna ca intre parintii tai din pacate nu mai exista nici dragoste, nici respect si crede-ma, desi poate acum tie iti e greu...e mult mai bine pentru toata lumea sa isi dea mana si sa isi vada fiecare de viata lui.
Tu nu ai ce sa faci prea mult decat sa ii oferi mamei tale sprijin in orice decizie va lua.

| Lawliet14 a răspuns:

Sa suni aici ca e gratuit! http://www.telefonulcopilului.ro/