| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut un baiat avand acelasi grup de prieteni dar chiar daca ieseam toti in oras nu prea vorbeam cu el. Dupa 1 saptamana dupa ce s-au reformat 2 grupuri eu am ramas cu grupul meu el cu grupul lui.Atunci am aflat ca el ma placea. Am vorbit ceva timp pe mess si etc si am ajuns si eu sa il plac. Insa el a fost cu o fosta prieten de-a mea si 2 dintre prietenele mele il placeau si de fiecare data cand incerca sa se apropie de mine eu il tot respingeam.Ne-am certat, nemaipastrand legatura. Dar dupa 3 luni am reinceput sa vorbim. Era totul ca inceput si am aflat ca si el ma place. I-am zis ca si eu il plac dar a zis ca cica el vrea o relatie serioasa si nu stie daca va putea face acest lucru pentru ca de fiecare data noi ne certam dintr-un lucru nesemnificativ.Nuj. ce sa fac ideea este ca el prima oara cand m-a placut pe mine a mai placut o fata si cred ca el vede in mine mai mult acea fata.

Răspuns Câştigător
| Helăăău a răspuns:

Mai lasa si tu de la tine si pune`te de acord cu el daca e vorba de lucruri nesemificativewinking

2 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

Ce-i cu textul asta:"cred ca el vede in mine mai mult acea fata"? E luat din telenovele? Faptul ca esti certareata poate fi insa un motiv care sa-l faca sa stea "in garda"

| xl0llip0px a răspuns:

Cind e vorba de dragoste lucrurile sunt mai complicate. daca tea ales pe tine si nu pe acea fata inseamna ca chiar simte ceva pentru tine.si tu ar treubi sa respecti acest lucru.insa nu te grabi cu "relatiile serioase". ar trebui sa-l cunosti mai bine sa vezi ce reprezinta intr-o relatie, adica sa petreci mai mult timp cu el.si totusi. daca vede mai mult in tine decit in acea fata.ai sanse ca el sa te iubeasca cu adevarat.insa ai grija.cine stie daca tu simti acelasi lucru. daca va certati atat de des? mai intii vezi si tu daca simti ceva pentru el inainte de a incepe "relatii serioase". petrece timpul cu el si il vei cunoaste.bafta happy