| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am cunoscut anul trecut un baiat din scoala.Am inceput sa vorbim pe mess destul de mult apoi dinr-o gluma am ajuns sa ne placem.Problema este insa ca dupa ce am devenit iubiti, am inceput sa ne intelegem rau iar in ultimul timp ne certam de fiecare data cand vorbeam.La scurt timp dupa ce ne-am comb, el a mai stat cu o fata iar cand am aflat... m-am comb si eu cu alt baiat.Recent am vorbit cu fostul cel mai bun prieten al sau..cu care s-a certat de la mine(e colegul din intrebarea anterioara, care ma place si el), iar acesta a zis ca m-a placut pana ce a aflat ca il plac si eu.Ieri m-am certat rau cu el si i-am dat igg pe toate idurile, dar apoi mi-am facut un altul si mi-am cerut scuze, lucru pe care l-a facut si el, motivand ca a avut acel comportament deoarece era nervos. Ceea ce m-a mirat a fost ca mi-a acceptat scuzele foarte usor desi a spus ca uneori sunt enervanta(insa de fiecare data cand il intrebam daca sunt enervanta sau deranjez spunea ca nu). Voi credeti ca dupa comportamentul sau ma mai iubeste sau macar mai are o oarecare simpatie fata de mine? Ce ar trebui sa fac? Sa il las in pace sau sa incerc sa ma impac cu el? multumesc celor care au rabdare sa imi citeasca povestirea, stiu ca este destul de lunga... Funda celui mai bun raspuns.Va rog ajutati-ma!happy
P. S:Il iubesc foarte multsad

Răspuns Câştigător
| rousz a răspuns:

Pai : vorbesti cu el cum poti tu ori prin intermediul ''sticlei '' ( mess, telefon etc) ori fata in fata direct! spune-i ca tu ai mai dori sa mai dai o sansa relatiei voastre si ca merita sa mai incercati, daca vezi ca atitudinea lui lasa de dorit, este nepasator, atunci nu va avea rost sunt baieti cu gramada vei gasi tu altul, oricum succeskiss

4 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Ar trebui sa va clarificati, sa discutati serios in legatura cu ceea ce simtiti unul pentru celalalt, cu ce vreti schimbat la ceea ce aveti. Se pare ca nu va descurcati si va bateti cap in cap, va intoarceti spatele si evitati ceva serios. Asta nu este o relatie sanatoasa/frumoasa/sincera, mai degraba una de joaca, si chiar o joaca neplacuta.
Lamureste impreuna cu el ce se intampla. Poate va hotarati sa va luati amandoi in serios si sa lasati prostiile.

| rousz a răspuns:

Buna! Oricine mai merita o sansa deci risca-te pentru ca va iubiti! mai incearca si impacati-va ...viata e frumoasa bucurati-va din plin si incercati sa mentineti relatia constantawinking sustineti-va unul pe celalalt, intr-adevar e mai greu dupa cele intamplate, dar asta nu e o piedicawinking succes

| Lyndsey a răspuns:

Acest baiat chiar te simpatizeaza! Daca stii ca nu mai poti avea o relatie cu celalalt bait, eu zic ca ar trebui sa te combini cu el :*.

| Lyndsey a răspuns:

Cu prietenul lui.