| anonim_4396 a întrebat:

Am fost o luna cu un baiat, iar acum ne-am despartit. Cum sa-l fac sa se indragosteasca din nou de mine si sa`si doreasca sa fim iar impreuna?

9 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

De obicei tine de el, nu de tine. E una din fetele mai crude ale dragostei, nu poti forta pe cineva sa te iubeasca. De ce v-ati despartit?

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Ar fi mai bine sa vorbesti cu el si sa ii spui ca vrei sa va impacatiwinking
Pe mess sau la telefon daca nu ai curaj sa ii spui in fatawinking
Succes!love struck

leonardk
| leonardk a răspuns:

Sa castigi un prieten, este usor - sa-l pastrezi este greu - sa-l recastigi este aproape imposibil. Daca vei tine minte aceste lucruri si le vei respecta in viata, cu siguranta nu vei mai avea probleme cu prieteniile. Nu costa nimic sa urmezi acest sfat si daca vei reusi sa-l urmezi vei avea mai putine deazmagiri la capitolul prietenii. Daca tu vei reveni cu rugaminti ca sa refaci prietenia, este posibil ca el sa profite de slabiciunile tale.

| L a răspuns:

Daca cu adevarat esti indragostita de acest baiat`cel mai bine ar fi sa-i spui in fata ceea ce simti, sa-i spui ca-l vrei inapoi. iar daca dupa ce-i spui el decide sa se intoarca la tine e ff bine, daca nu inseamna ca nu a fost sa fie happy. Bafta oricum :*

| Ys a răspuns:

Sfatul meu e sa vorbesti cu el sa il suni si sa va intaliniti undeva si sa va spuneti unul altuia ce aveti de zis el isi spune parerea tu parerea sau daca nu ai curaj sa vorbesti fata in fata suna-l si vorbiti asa e mai bine, fiti apropiati unul de celalalt si tineti legatura in fiecare zi ca inainte de a va certa.

| Criss1105 a răspuns:

Sa il faci sa se reindragosteasca de tine... E ceva care tine de comportament in primul rand trebuie sa stii de ce te'ai despartit de el si inca ceva dragostea cu de'a sila nu merge pentru. ca si eu am patit de multe ori asa insa am invatat sa uit si sa merg mai departe poate ca doar nu te iubea (asta doar presupun) vrand ceva mai mult de la tine si sperand ca asta se v'a intampla repede (sper ca intelegi ce vreau sa spun)asa ca incerarca sa treci mai departe arata'i ca tie bine fara el si poate pe urma isi v'a da seama ce a pierdut asa am facut si eu cu actualul meu pr tot asa am stat 2 saptamana impreuna apoi a iesit scandal si apoi vreo 2 luni am incercat sa il reastig insa nu a mers i'am aratat ca mi'e bine si fara el cu toate ca eu il iubeam si pe urma dupa aproape 1 an de zile si'a dat seama ce a pierdut iar atunci a facut el pasul si mi-a spus ca vrea sa ne impacat ca ar face aeice pentru. mine nu stiu ce...Eu te sfatuiesc sa faci la fel acum depinde de tine.Mult succes big grin :*

| Kynext a răspuns:

Daca a tinut numai o luna inseamna ca v-ati pripit amandoi.Nu vreau sa fiu piaza rea dar nu cred ca o sa mai tina mult. Poti incerca, speranta moare ultima si it urez mult succes!happy

| ruxxybelle a răspuns:

Nu`l poti face sa se indragosteasca de tine din nou daca el nu vrea big grin Daca el te iubeste cu adevarat singur ar trebui sa vina la tine si sa te intrebe daca vreti sa mai fiti impreunawinking Parerea mea, nu poti face pe cineva sa te iubeasca si sa fie cu tine daca el nu vrea
P. S incercati macar sa fiti prieteni

| miruna_6654 a răspuns:

Buna, daca intr-adevar tinea la tine se impaca cu tine. dar daca vrei sa insisti si sa-l faci iar sa te placa eu zic sa iti schimb look-ul, si stilul de imbracaminte.Nu face prostia sa te comboni cu alt baiat ca dupa aceea te ia drept o usuratica, si nu-i bine.Fi cat mai serioasa si incerca ca atunci cand treci pe langa el intoarce capul nu te mai uita la el, nu-i da atentie si chiar daca te intreaba de ceva eu zic sa nu-i dai atentie ii raspunzi repede si la obiect nu te baga in alte discutii cu el. sper sa-ti foloseasca la mine a mers odata cu chestia aceasta, ca era orgolios si nu stia de ce nu il mai bag in seama se gandeam ori nu-l mai plac si sa dechis el singur ca sa vina la mine sa imi ceara sa fim iar amandoi, ca intr-un final eu i-am dat papucii ca sa-i raspund cu aceeasi moneda.