| DeleteAcount a întrebat:

Am nevoie de ajutor! imi place un baiat, el este mai mare decit mine cu 5 ani, nu este problema in virsta ....ne cunoastem de 2 luni si ne impacam foarte bine,dar stiti cum e"cred" au fost niste momente in care am fost mai mult ca prieteni(priviri,zimbete,complimente...)si am cam inceput sa-l plac!
Acum ca a venit toamna,ploile nu ne prea vedem, iar ceea ce aveam noi in comun erau antrenamentele la care mergeam impreuna.
eu sunt o fire mai mindra de mine (sau nu stiu cum sa zic)...dar pe de alta parte as dori sa-i scriu pentru ca demult nu am mai vorbit...
Si nu doresc sa pierd macar acea prietenie...dar sigur ca as dori sa fie si mai mult de atit

Astept sfaturile voastre!
Si cit mai serioase raspunsuri!

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Am mai scris astazi cuiva si o voi face si pentru tine...
Relatiile nu se tin [mentin] nici cu orgolii, nici cu mandrie [pacat de moarte], nici cu facebook, nici cu mess. Relationarea e facuta pentru fata in fata, sub nicio forma pe ideea de a consuma ganduri in registrul virtual sau doar auditiv [a se citi vorbit in prostie la telefon]. Cand putem sa schimbam ceva prin prezenta noastra vie in viata cuiva, de ce sa nu o facem? Gandeste-te la ceea ce ti-am spus. Suna-l, gaseste un prilej si invita-l undeva in oras, intr-un parc [daca vremea o permite], intr-o ceainarie si vorbiti daca aveti ce vorbi! Bafta!

| sori88 a răspuns:

Mda cum ziceai esti mai orgolioasa si iti cam greu sa iti calci pe ego, suna-l...

| AttilaDornIsPower a răspuns:

Buna!

Deci...din cate am citi aici va intelegeti foarte bine, si asta este bine. Acum stiu cum te simti. Mi-a placut si mie de un baiat cu un mai mare, si cand a venit vacanta de vara nu ne-am mai vazut deloc. Dar aricum, cu ce va impiedica vremea sa va intalniti. Poti sa iei tu initiativa si sa il suni prima, lasa orgoliul deoparte. Puteti vorbi despre antrenamente, ce ati m-ai facut in timpul asta, si vei vedea ceva totul se va rezolva de la sinewinking

Sper ca te-am autatwinking