| Swetlly122 a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru ..Deci am fost cu un tip timp de 8 luni, ne-am văzut în realitate doar de doua ori,dar el tot trăgea de mine sa ne vedem,iar eu de fiecare data refuzam, dar nu știu de ce... Nici nu știam sigur dacă îl iubeam,dar țineam la el. Daca ii răspundem rapid la mesaje, simțeam că el îmi răspunde prea greu așa că am ales ca eu sa fiu cea care răspunde greu ca sa nu ii simt lipsa. Și astăzi chiar mi-a recunoscut că vorbește cu alte fete chiar și la telefon. Știu că și eu am fost de vina, azi i-am dat papucii fiindcă m-am supărat prea tare, dar el inca spune că mă iubește că doar la mine tine că a obosit sa mai lupte pentru mine etc.Ma simt puțin vinovată, îmi pare rău că l-am pierdut dar pe o alta parte simt că mi-am luat o piatra de pe inima.Precizez că atunci când venea de la munca acasă (polițist fiind )mereu se ruga de mine sa ne vedem. Daca nu prea voiam înseamnă că nu îl iubeam?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Freya1 a răspuns:

Nu ai cum sa zici ca va iubiți daca v-ati vazut de două ori si in rest vorbeați pe net sau la telefon, iubirea este ceva mai complex.
E drept ca ai facut cam multe nazuri, ai vrut ca el sa vorbeasca cu tine, sa iti raspunda repede la mesaje dar tu nu ieșeau nici sa te vezi cu el deci pe buna dreptate s-a plictisit omul.Dar daca simti ca ti s-a luat o piatră de pe inimă e clar ca nu ai fost nici macar îndrăgostită asa ca nu ai de ce sa iti bati capul, mergi mai departe.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te purtai tare urat cu el si nici n-aveai vreun sentiment prea special pentru el, nu inteleg de ce tineai omu aiurea daca tot nu nu voiai sa te vezi si cu el si asa.

| RAY a răspuns:

De fapt nu ai fost cu el, asa am fost si eu cu Selena Gomez ca si tine, ce rau a facut baiatul ca vorbea cu alte fete, si tu visezi la nunta

| Swetlly122 explică (pentru RAY):

Daca printre sentimentele mele se număra și acela că simțeam o mare ușurare, unde vezi tu că visam la nunta?

| RAY a răspuns (pentru Swetlly122):

Cum e sentimentul asta?

| Swetlly122 explică (pentru RAY):

E ca și cum ți ai lua o piatra de pe inima.Nu mi spune că nu ai avut niciodată sentimentul asta

| RAY a răspuns (pentru Swetlly122):

Da mi-a luat nevasta borcanul de vin de pe inima ca eram mort de beat in rest nu am avut pietre la inima

| anonimg a răspuns:

Între voi nu a fost dragoste, ci doar pasiune. Dacă ar fi fost dragoste, atunci cu nerăbdare ți-ai fi dorit să-l vezi de 8 ori pe zi, și nu de 3 ori pe an; iar el nici măcar nu s-ar mai fi gândit la altele, dar să mai și vorbească cu ele!
Pasiunea întotdeauna tulbură inimi; pe când dragostea oferă liniște și aduce cu sine siguranță și încredere unul în celălalt.
Nu există dragoste la prima vedere, și nici la a doua. Dragostea apare atunci când îl cunoaștem pe celălalt, și nu mai putem să trăim fără el. Pasiunea este și ea asemănătoare cu dragostea, după cum și neghina seamănă cu grâul; dar nu este grâu.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ți-a recunoscut că mai vorbea cu alte fete e clar că nu erai unica, nu erai atât de importantă pentru el.
Oricum nu puteai spune că era o relație normală, va-ți văzut doar de două ori în 8 luni de zile.
Lasă-l, uneori e mai bine să fii singur decât cu persoana nepotrivită.

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Dar ce rau a facut?

| Swetlly122 explică (pentru Andreeush):

La asta m-am gândit și eu.

| OrdanKarris a răspuns:

Nu esti material bun pentru relatie. La tine a constat jocul asta interminabil du-te-vino, el raspunde greu, tu raspunzi usor, el raspunde usor, tu raspunzi greu. Daca tot ce ai vrut sa faci a fost sa-l testezi pana unde poti intinde coarda si sa vezi pana unde este el dispus sa investeasca in tine fara motiv pana sa primeasca ceva inapoi, ca orice om sanatos la cap, te-a lasat balta, pentru ca in capul tau nu exista relatie cu el. In capul tau exista doar jocul soarece-pisica. Nu il prea vrei tu- te vrea el, nu prea te mai vrea el dar acum il vrei tu. Eu zic sa iti vezi de pisicile tale, pentru ca vei fi singura pentru muulta vreme.

| CristianXP25 a răspuns:

Nu-i nici o problema, exista si cazuri. Acum ca unii vor zice ca nu ati fost intr-o relatie, oficiala e alta chestie. poti sa te simti mult mai bine cu cineva cand "nu esti oficial cu el ", decat atunci cand esti.