| maradin a întrebat:

Am o fetita si nu stiu ce nume sa ii pun,m-am gandit la iana aissa dar nu cred ca e prea frumos, voi ce ziceti?
Puteti sa-mi spuneti alte nume frumoase.
Multumesc!

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Uite-te bine la ingerasul tau si te va inspira cu siguranta.
NU NOUA TREBUIE SA NE PLACA NUMELE INGERASULUI TAU!
Tu si sotul sunteti persoanele in masura sa alegeteti numele ingerasului.
Luati cartea de telefoane si jucati-va cu ochii inchisi daca nu aveti inspiratie/uitati-va in calendar ce nume de sfant era in ziua in care ai nascut...
Orientati-va ce sfnt a fost in luna respectiva.
Si uite asa o sa aveti inspiratii.
Sa va traiasca si sa va bucurati de minunea voastrahappy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Izabella, Alina, Ioana, Carmen, Cristina, Linda, Emilia, Andreea, Alexandra, sau Alessandra, Carolyn, Cleopatra, Daniela, Simona, Sorina, Felicia, Andra, Adriana, Mariana, Tania, Flavia, Iarina, Mihaela, Camelia, Codruța, Margot, Liliana, Ana Maria, Ionela, Cătălina, Corina, Laura, Diana, Luminita, Flory, Mirela, Mirabela, Emanuela, Silvia, Sonia, Silvana, Roxana, Anca, Cerasela.

| Fatamuntilor a răspuns:

TU ca parinte ceri sfatul unor straini in aflarea numelui copilului tau?
Sfatueste-te cu familia sau/si viitori nasi!
Oricum, numele trebuie sa se potrivesca cu numele de familie, sa fie usor de pronuntat, sa nu fie ridicol.
Alege un nume romanesc as zice!

| Sociopat a răspuns:

Ioana

| pufulescu a răspuns:

Alessia, Ramona.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Izabela, Lorena, Adriana, Mara, Karina.

| AleSmartGirl a răspuns:

Mie imi plac Larisa, Raisa si Mara.

| Asasa_Sasas_1975 a răspuns:

Crina
Ioana
Ana
Anastasia
Carmina
Madalina
Andrada
Laura
-#-Anda-#-(ieste numele meu preferat)
Aurora
Marcela
Nicoleta
Izabela

| iasmin223 a răspuns:

Teofana.

| FreeAndOriginal123 a răspuns:

Sunt multe nume frumoase, preferatul meu e Evelyn. Dar sunt frumoase și : Sarah, Erica, Zoe, Alice, Alicia, Carolina, Charlotte