| PandaEcrazy a întrebat:

Am o mica problema sau,una mare,depinde ce credeti voi,deci:am ajuns sa fiu dependenta de emoisti,nu ma refer ca am in camera postere cu ei sau alte de astea,dar cred ca stilul acesta este un bun ajutator pentru persoanele ce sufera,ca mine. de fiecare data cand merg cu mama la cumparaturi,o rog,sau o implor,depinde de cum vrea ea,sa imi cumpere haine cat mai inchise la culoare,negre,spre exemplificare. am mers o data la un magazin si de acolo mi-am luat o bluza verde cu negru,pantaloni negrii,si un maieu cu un craniu pe el,iar vanzatoarea cand a vazut,mai avea putin si ii pica fata. dar nu doar asta este problema:incep sa fiu din ce in ce mai distanta de lume,anul trecut chiar m-am taiat la mana,sau am vrut sa ma omor,parerea mea este ca atunci au fost niste simple fite,dar acum parca sunt si mai atrasa de acestia. sunt multi baieti ce imi fac avansuri iar din cauza ca mie imi plac doar aia cu parul stil emo, ii resping...dar sunt draguti foc...si nu este doar asta,mai sunt considerata si o satanista, motivele nu sunt importante.

dar vreau sa gasesc o cale ca sa trec peste aceste lucruri.nu mai este normal.lumea se uita la mine pe drum, dar nu bag de seama.nu pot sa le spun parintilor, ei nu ar intelege.toate acestea sunt cauzate de faptul ca mereu sunt negativista, si mai mereu plang cand ajung acasa.

idei?(in limita bunului simt)

16 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Ar trebui sa te regasesti in ceva iti place pictura, muzica, plimbari, si calea de-a deveni mai comunicativa.

| PandaEcrazy explică (pentru DenisaMetal):

Pictez de mult, si desenez...dar...doar in alb negru

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fa-ti prieteni din cei ce merg la biserica

| PandaEcrazy explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Urasc biserica!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru PandaEcrazy):

Atunci nu mai cere sfaturi- pareri - sau altceva; sunt multi care vor comunicare dar au cate 3 interfoane pana ajungi la ei si daca faci ochii roata prin casa lor vezi ca nu ar avea ce fura un hot.

| Voidwithin a răspuns:

Depedenta vine de la prostie, nu inteleg ce te pasioneaza asa de mult durerea, poti sa incerci sa te spanzuri sati tai o mana un picior, sa-ti dau foc parului daca vrei sa vezi cum e durerea.

| PandaEcrazy explică (pentru Voidwithin):

Nu prea cred ca as simti ceva

| mylifedance a răspuns:

Cred ca mai toti intr'o anumita perioada din viata lor, in particular perioada adolescentilor, trec prin ce treci tu, adica daca sufera prea mult si simt ca li se ia pamantul de sub picioare si nu mai rezista pur si simplu nu mai stiu ce sa faca, incep sa vad totul negru, vor sa'si schimbe viata, vor sa stea mereu singuri si sunt mereu negativi. Am trecut si eu prin asta si datorita mie si vointei mele. mi-am dat seama singura ca nu as putea fi sau nu ar fi un mod de viata sa fiu mereu negativa, nu e bine. Da, esti cateva luni cu stilul asta dar sa vezi numai negru si de fiecare data sa te tai cand se intampla o problema o ti asa pentru mult timp incearca sa te bazezi doar pe stil si incet nu o sa-ti mai placa, asa faci rau si corpului tau si in primul rand cu greu ai sa inveti in viata sa fi puternica. Asa este viata e un mod de a te invata sa fi puternica, dar uite fiecare facem cum credem ca e mai usor si tu vrei sa treci prin greu taindute si nu ajungi nicaieri asa (sper ca ma explic) happy Incearca sa o lesi mai moale si ia si comunica cu lumea nu te inchide in tine da'ti seama de ceea ce faci pentru ca mai tarziu cu greu ai sa te deschizi. si mai mergi si tu pe la biserica incepe cu astawinking

| PandaEcrazy explică (pentru mylifedance):

La faza cu biserica...merg doar de 2 ori pe an, asa ca nu prea ma pasioneaza

| mylifedance a răspuns (pentru PandaEcrazy):

Atnci decidete ce vrei sa faci cu viata ta nu crezi? Vrei sa fi satanista toata viata? Cati ani ai big grin?

| RansleyGriswold a răspuns:

Te rog da-mi add pe yahoo : MotanulVerdeVIRA@YAHOO.COM
si daca vrei vorbim despre asta ok?

| PandaEcrazy explică (pentru RansleyGriswold):

O sa-ti dau

| RansleyGriswold a răspuns (pentru PandaEcrazy):

Sa stii ca si eu am fost genul asta

| lahme a răspuns:

Trebuie sa ai vointa. Chesti cu hainele nu cred ca e asa grava, acesta e stilul tau, dar nu e bine sa fi negativista. Lipestete de oameni pozitivi si veseli pentru ca daca stai cu astfel de persoane o sa te influenteze in bine.
Si plansul... ai motive de plans? Da, pentru ca ti le faci singura. Dar gandeste-te ca nu rezolvi nimic plangand, mai rau iti faci si pe deaupra pierzi si timpul degeaba.
La fel si cu taiatul..lumea vede ce faci, te critica si apoi ajungi iar la plans.
Fi pozitiva!

| mellamela23 a răspuns:

Să sti ca ...si eu sunt asa...adika imi place să ma imbrac in haine de culori inchise, fată incearca să iti gasesti in timpul liber, timp pentru prieteni, să mergeti la cinema sau la mall. Nu trebuie să iti pese de lume,.eu m-am ras pe o parte, sunt fata, toata lumea se uita, si nu imi pasa!

| DeeaAndreeaRamona a răspuns:

Incearca sa porti alte haine sa gandesti pozitiv sa incerci sa iti faci prieteni cu care poti vorbi toate lucrurile astea, ei te vor ajuta! Eu mai mult de atat nu itit pot spune! Daca nu gandesti pozitiv nu rezolvi nimic...iar chestia cu hainele si cu chestia ca vrei sa te omori niciodata sa nu o mai gandesti. Faptul ca porti haine negre nu are nimic, dar faptul ca te-ai taiat la mana asta e cu totul altceva!