| smekeriedefata a întrebat:

Am o relatie cu un baiat pe care tatal meu nu il place. Tatal meu este o fire iesita din comun sincer o personalitate puternica si sincer la toata lumea ii este frica de el.Chiar nu exagerez. Imi este frica de reactia lui cand va afla ca la 18 ani vreau sa plec cu acel baiat.Ne iubim nu incape indoiala! Mai am 3 luni pana voi implini 18 ani.Imi este frica ce va putea tatal meu sa faca. Ajutati-ma! Eu stiu? cu un sfat.cu o parere.Va multumesc!

3 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Asculta pe tata nu conteaza ca este un om mai dificil este tatal tau si cd vei avea probleme la el ai sa te duci sangele apa nu se face nu uita

| Inspiratie a răspuns:

Uneori parintii au dreptate si este greu de vazut inainte. Testeaza-i fidelitatea baiatului pe care il iubesti, atunci, cand va fi 100% convingere, fiti puternici impreuna si iubiti-va intens, acestea sunt sfaturile mele. (roaga o prietena sa flirteze cu el)

| Claudiu2011 a răspuns:

Pai in primul rand cel mai bine e sa nu i spui acuma.in al 2 lea rand faci o mare prostie sa pleci cu el.zic eu. oricat tear iubi.si l-ai iubi.nu stii niciodata ce se poate intampla.nu ai servici nu ai nimic.nu stiu nici el daca are.ai posibilitati? sa zicem ca nu se intampla nimic daca pleci si totul e bine.Dar daca nu e asa? sa zicem prin absurd te desparti de el se intampla ceva cu el sau o chestie din asta? ce faci? te intorci la ai tai ca nu ai pe nimeni. nu e bine ce faci.ramai acasa cu ai tai desi tatal tau e foarte exagerat.ramai si cu prietenul tau.cu ce o sa traiti? mai bine ramai acasa si formeaza ti un viitor.si dupa gandeste-te sa pleci.se poate intampla orice pe lumea asta.tia cazut cu tronc si vrei sa pleci cu el.treaba ta eu ti-am dat un sfat. poate nu e nici primul nici ultimu.decizia iti apartine.gandestete bine nu face o prostie pe care sa o regreti toata viata.