| panselutza a întrebat:

iubesc un baiat care e mai rusinos si care nu a mai avut prietena. Ne stim de mult timp dar doar acum 4 luni ne-am indragostit. Am aflat ca si el ma place dar nu vrea sa avem o relatie deorece avem un prieten comun care isi bate mereu joc de mine, ma face in fel si chip, isi bate joc de defectele mele si este impotriva mea. Am vorbit cu baiatu pe care il iubesc ia-m explicat si ia-m zis sa se mai gandeasca daca vrea sa fim impreuna si sa nu bage in seama vorbele si a zis ca se va gandi. Prietenul comun ii baga mereu in cap sa nu se combine cu mine dar noi doi ne iubim. Nu inteleg de ce sta lumea impotriva noastra. Ce pot sa fac? Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Sandu_Vlăduţ_1986 a răspuns:

Hey Pansy. Asta e un joc de carti prin care poti trece simplu. E ca la Macaua. Tu Q, iubitul tau e un J. Vine K si va strica distractia.

Daca intr-adevar iti pasa de iubitul tau, da-i un sut lui nenea care va face zile fripte.

Un om are defecte, dar nu e necesar sa le judece nimeni. La urma urmei e vorba de voi doi.

Nenea ala e in plus. Ia si vorbeste cu baietelul rusinos si fi hotarata. Zi drept in fata ca romanul ala care vorbeste in plus, e din alt film.

Altfel nu vei reusi

| Rob3rt98 a răspuns:

Ai pute sa ii spui prietenului comun sa isi vada de viata lui si sa nu se mai bage in a ta.Si daca isi bate joc de tine nul baga in seama....Si daca nu vei reusi sa ai o relatie cu baiatul acesta timid iti poti gasi altul.,, Viata merge inainte''. Sper ca te-am ajutat cat am putut