| Smekeriedefata_7594 a întrebat:

Am o relatie cu un baiat de aproape doi ani.Parintii mei nu sunt de acord cu el ca esti rrom( romanizat, de familie buna nu rromi jegosi sau altfel), mama lui este romanca. In fine.Parintii stiu ca am terminat cu el. Dar Nu! Astept sa implinesc 18 ani, peste 3 luni sa ma mut cu el! Ne iubim, de asta nu incape indoiala, nu e un capriciu! Stiti de ce ma tem? Tatal meu este o fire chiar periculoasa, il cunoaste lumea, il stie de frica! :-s Ma tem de el.De reactia lui! Cum sa procedez? Ajutati-ma cu un sfat, o parere.Va multumesCsad

Răspuns Câştigător
| Diaste a răspuns:

Buna! situatia este putin complicata...dar parerea mea este ca ar trebui sa rezolvi totul cu frumosul si sa ii faci pe parintii tai sa inteleaga ca daca esti alaturi de cel pe care il iubesti o sa fi fericita si sa ii convingi ca si el te iubeste. Daca intr-o zi [cand implinesti 18 ani] o sa pleci pus si simplu de acasa ca sa te muti cu el nu cred ca lucrurile se vor termina prea frumos. Ar trebui sa vorbesti deschis cu tatal tau si sa ii explici... nu cred ca exista vreun parinte care sa nu isi doreasca fericirea copilului sau.

1 răspuns:
| Anonimus905 a răspuns:

Cand o sa faci 18 ani o sa poti intra la facultate si o sa te muti si asa vei putea locui cu el.