| Elena3110 a întrebat:

Am o relatie de un an si iubitul ăsta al meu m-a înșelat,m-a batut si m-a jignit în toate felurile de nenumărate ori.Îi tot zic ca vreau sa ma despart de el dar nu reușesc îl blochez pe whatsapp si îmi scrie pe snapchat si efectiv ma face să îl iert si nu înțeleg de ce tot vreau sa vorbesc cu el dupa câte mi-a facut nu știu ce să mai fac am luat-o razna.
Acum e plecat de o săptămână în alta tara si abia de am vorbit mi-a scis doar când îi facea un prieten hotspot.
Odata eram cu maica-sa, eu stau în oras el la tara, nu pot ramane peste noapte deoarece am 17 ani si nu ma lasa maica-mea, el are 21.Si vine maica-sa peste noi si ii spune ca sa o duca in oras la o programare si după ce termina se întorc la tara si pe mine sa ma lase acasa, în aceeasi zi eu trebuia sa merg la doctor sa iau o scutire la ora 3, la care iubitul meu spune ca el nu mai sta in oras atat si nici nu se intoarce pentru mine sa imi iau scutirea dupa își face maica-sa programare la 4, gata pentru ea se întoarce si m-am luat de maica-sa pentru ca era abia 4 ceasul eu aveam voie pana la 10 mai puteai sta cu el si nu îmi convenea sa ma lase acasa de la 5 si începuse sa tipe la mine ca doar nu o lasa pe ea sa moara ca pe mine din neamul lor nu ma place nimeni pentru ca sunt rea,ca nu fac eu ce vreau cu ea ca soacra nu e ca mama si ca o duce pe ea si pe mine mă lasă acasa,in final a dus-o,m-a dus si pe mine la doctor si nu voia nici macar sa intre cu mine l-am obligat mai mult dupa care pleaca sa o ia pe maica-sa si ma lasa singura.
Altădată îmi spune un var de al lui ca de cat sa ma **** pe mine mai bine sta pe manuala(nu pot spune direct ca mi se respinge întrebarea) si eu m-am ridicat sa îl plesnesc pentru vorbele libidinoase si l-am luat la rost la care iubitul meu începe si ma înjura ca ce e cu reactia asta ca el se bucura ca nu s-ar uita la mine dupa m-a luat la bătaie si m-a scuipat, varusu a zis ca a zis asa ca sa pice bine in ochii lui, ca si cum nu s-ar fi uitat la mine
Nu stiu cum sa îl uit odata la câte mi-a făcut

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Apeleaza la Politie si il va pune la respect si la 200 m departare de tine.
Sincera sa fiu, nu ai nici o scuza, ca tu esti aia care te intorci la el sa iei mai multa bataie.

| Emma30555 a răspuns:

Cauta pe altcineva și fugi de oameni violenți. Și tu ai probleme psihologice, altfel ai urî din suflet un om care te a bătut și ți a făcut doar rău, mergi la psiholog. Probabil ai și tu niște traume de accepti situația asta, dar nu te juca cu viata ta, lângă un astfel de personaj vei fi în pericol și vei suferi mereu. Încearcă sa te educi sa stai într un mediu de oameni educați, cu valori și ocupații sănătoase.

| mi25 a răspuns:

Esti masochista!
Lasa-l!

| AliGab a răspuns:

Cand vei fi in mormant datorita "iubitului" va fi prea tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altul ca el nu o să mai găsești

| Elena3110 explică (pentru anonim_4396):

Hei,stiu ce vrei sa spui, dar nu l-am lasat pentru ca ma simt singura mai mereu si am nevoie de cineva cu care sa vorbesc si îl aveam doar pe el

| M1989 a răspuns:

Totul depinde doar de vointa ta, dar odata ce nu ai avut respect nu o sa-l ai niciodata, mereu te va injosi. PS Nu sta cu unul care te jigneste si te mai si bate.

| Motherlode a răspuns:

Este o relatie toxica. Din pacate este dovedit faptul ca victima se intoarce in acea relatie toxica de nenumarate ori pana sa poata sa puna punct definitiv. Trebuie sa te rupi de aceasta relatie, nu este sanatoasa si te distruge. Ce simti tu pentru el nu este iubire, este o atasare bolnavicioasa si crede-ma, ca dupa ce vei pune punct iti vei da seama ce bine ai facut. Nimeni nu are dreptul sa te loveasca sau sa te injure. Fii independenta si gaseste-ti pe cineva care chiar sa te iubeasca si sa te respecte. Daca nu te lasa in pace vorbeste cu parintii tai si mergi la politie. Ceea ce face el este foarte grav. Nici tu, nici alta fata vreodata nu merita sa traiasca asa. Ai grija de tine, fii puternica si fa-ti viata mai buna!

| Elena3110 explică:

Vreau să îl uit si sa trec peste, nu trăiesc nimic la maxim cu el totul e oribil și plictisitor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elena3110):

Atunci părăsește-l