| ubeskkkkk a întrebat:

Buna all
am si eu o problema frte mare legata de relatia mea
sunt implikata intr-o relatie de aproximativ 6 luni
tipu sta in Spaia roman fiind
neam cunoscut vara trecuta prin intermediul prietenei mele cele mai bune care este verisoara lui
a fost totul minunat
in Decembrie de craciun am fost la el
sarbatorile le-am facut acolo
mai demult el a placut o fata care este prietena cu sora lui
fata restectiva este d 2 ani de zile cu verisorul iubitului meu
prietenul meu a insistat sa facem revu la varusu aksa
intai nu am acceptat dar de dragul lui am lasat ca el
acolo nu m-am simtit prea grozav mai ales ca eram intr-o casa straina si nu mai cunosteam pe nimeni in afara de prietenu meu
ma simteam cam prost si statea mia izolata
la un moment dat el statea p scaun si pretenasa lu varusu s-a pus pe pikioru la uby meu
atunci am fost frte dezamagita nu d fapt asta cat d reactia lui atat d indiferent putea si el sa nu stiu sa se opuna invreun fel sau altu
am purtat atunci o disc cu el si a zis ca nu a avut incotro ca s-a pus aia in bratzele lui
crying
am si fkto cu el asta e mai rau
insa nu regret
dupa ce m-am intors din tara inainte sa plec cu cateva zile mi-a spus ca ai lui stau mai prst cu banii si sa nu ma sup da nu ma poate suna asa des sau pnm
nu avea netu p atunci
acum il are
intr-o zi in februarie i-am spus la tel d faza d la rev ca m-a deranjat ca nu sa opus si el si nu miar convenii sa se mai repete
greseala mea insa e ca am vb odata p mes cu varusu si cu pretena lu varusu si i-am intrebat cum e pretenu meu si d fostele lui
si apoi a 2 zi m-a sunat pretenu si m-a intrebat daca am sau nu incredere in el
ca se e cu fazele astea ca toti care intra din sp p net ii iau la intrebari si chestii d genui
stiu ca am gresit si imi pare rau i-am si spus-o
si d atunci sunt numa discutzii intre noi
nu stiu ce sa mai fac
sunt disperata
am facut si euy gafe
da nu stiu
nu stiu ce sa mai facsad
imi e frica sa nu fie o atractie intre el si prietena lu varusu
el zice ca o vede ca pe o sora
ea zice acelasi lucru insa nu stiu ce sa mai cred
imi e frica ca nu cumva vreodata varusu sa se desparta d aia si pretenu meu sa renunte la me ca sa ramana cu ea
am impresia ca ptru fata aia a fko o obsesie
in plus el ma pune p akeiasi linie cu varusu si fata aia ceea ce mie nu imi convine
nu mie se pare norma
si i-am spus
si a zis sa nu ii mai cer nikiodata sa renunte la ei la varusu si la fata aia
eu nu i-am cerut sa renunte la ei ci doar sa ii mai lase mai deoparte
si in plus e cam influenabil din ce am vazut eu
dar cu toatea astea il iubesc enorm d el si sunt disperata nu stiu ce sa mai fac cum sa mai procedez
nu stiu ce a pus el la cale ce vrea sa demonstreze cu indiferenta d care d dovada
in ultima vreme numa eu il sun numa eu sms
si la tel cand il intreb spune-mi ce ai d gand p viitor zice nu stiu
la tot ce il intreb zice nu stiu ca sunt frtebulversat
mi-a cerut 1 saptamana sa isi faca ordine in ganduri sentimente
l-am lasat l-am inteles
dupa o saptamana am vb 1 ora la tel si tot nu mi-a spus daca e da sau nu tot cu nu stiu a ramass eu na nu stiu ce sa mai inteleg din toate astea
oare chioar nu ii mai pasa sau vrea sa vada cum reactionez eu la indiferenta lui?
imi spune ca nu stiu ce are d gand
ca e frte confuz
voi ce ma sfatuiti?
stiu ca nu e bine sa il bulversez cu telefoane si din astea
p net nu intra gasind mereu fel d fel d pretexte
ba asa ba asa
app
imi lasase un baiat p facebook commuri ca sunt mumoasa chestii din astea si m-a intrebat din ce oras sunt eu eram cam certata cu pretenu atunci i-am rasp aluia p facebook si eu cu baiatu ala suntem din acelasi oras
apoi am vb cu baiatu ala p mes da nimic mai mult si amikal
si mi-a lasat p facebook ca o seara minunata ceva d genu
si pretenu meu crede ca am iesit cu el si mi-a zis ca sa fac ce vreau
daca vreau sa ies cu ala sa ies ca nu ma tine legata d el
voi ce pareri aveti
mai are sau nu vreau rost?]
sa fiu mai indiferenta cu el?
oare mai tine sau nu lka me?
sau poate doar sa fol d me?crying
ajutati-ma va rog cu cat mai multe rasp va rog din tot sufletu meu
sunt distrusa
nu stiu ce sa mai fac
nu stiu ce sa mia cred

2 răspunsuri:
| lola a răspuns:

In primul rand, nu poti sa ii ceri sa nu se mai vada asa mult cu varus-o sau prietena acestuia. Daca mi-ar fi spus mie cineva asa ceva eram singura de mult.Sunt alegerile lui, mai ales ca sunt o familie sau chiar daca erau doar prieteni.Nu ii cere sa aleaga intre tine si indiferent despre ce/cine ar fi vorba.
In al doilea rand, fara suparare, distanta dintre voi este destul de mare si dupa ce ai scris mai sus nu cred ca mai este ceva intre voi din partea lui si se foloseste de orice pretext sa te faca sa pari tu vinovata de despartirea asta, adica baiatul de pe facebook.
In concluzie, nu cred ca mai are rost sa te stresezi si sa tot iti bati capu.Asta este doar o parere din afara, dar mai are balta peste.

| Johnny_3797 a răspuns:

Nu te distruge cu ginduri urite.In primul rind vorbeste iarasi serios cu iubitul tau. Spune ce ai pe suflet si ca te temi sa nu-l pierzi ca il iubesti tare si spune-i ca daca el te iubeste atunci lasa sa demonstreze, dar nu cum atunci prin indiferenta, el atunci cind erai si tu la party cela el trebuia sa fie alaturi de tine tot timpu ca erau doar persoane necunoscute si a procedat asa.Tu spune-i tot ce ai pe suflet si spune-i ca daca te iubeste lasa sa iti demonstreze dar vezi ca apoi sa nu se supere si ii vei lamuri inca de ceea ca nu ai iesit cu acela.2 cu acela po-ti face asa sa-i spui ca ai prieten si sa-i zici ca acum nu doresti nimic de la nimeni pur si simplu sa te odihnesti, daca cu iubitul tau nimic nu se va primi sa salvezi relatia ta atunci nu ai ce face, gasesteti altul si acel altul poate fi acesta de pe facebook.Nu te ingrijora fii tare lasa ca totul va fi bine. Daca te iubeste cela de la spania si tu tot atunci veti fi impreuna daca nu atunci nu... Sper ca te-am ajutat