| anonim_4396 a întrebat:

Am o urgenta..va rog ajutati-ma!
Astazi la ora de romana vorbeam prin mesaje cu o prietena si am inceput sa rad cu a mea colega de banca pentru ca imi trimise un banc, iar profa de rom a zis sa aduc telefonul la ea si ca mi.l da daca vine mama la scoala... nici macar nu m-a lasat sa.i iau numarul mamei sa ii spun sau al bunicii sa nu se ingrijoreze ca nu raspund la el. Apropo profa de romana e si dirga mea ( sunt a 10a)
Cum sa le spun parintilor? Am plans toata ziua astazi... si e telefon nou, un Samsung galaxy y pro sad:sad imi este asa teama de mama. adica o sa-mi faca morala pana maine si orice ii voi spune imi va zice ca e vina mea... Stiu ca nu trebuia sa il deschid in ore dar aproape toti din clasa stau cu telefoanele pe sub banca.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Sfatul meu este ca sa mergi la ce-a mai apropiata prietena aca sa ai un telefon la care s avorbesti.
Sun-o pe d-na diriginta si spune-i ca iti pare rau de cele intamplate.
Spune-i ca problemele in familia ta se vor agrava daca nu vei avea avea curand telefonul. poate ca i se va inmuia inima si ti-l va da.
Consider ca fiind cea mai buna metoda. Oricum, mai devreme sau mai tarziu tot vei ajunge inaintea dansei si iti vei cere scuze.
Grabeste-te sa aplici sfatul meu!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Cel mai bine e să fii sinceră şi să dovedeşti maturitate în modul de a vorbi. Astfel şi mama ta ar putea fi mai înţelegătoare. Cele bune!

| AwakenTheMonster a răspuns:

N-are legătură, dar cum o cheamă pe tipa de la avatarul tău?

| Zambete89 a răspuns (pentru AwakenTheMonster):

Nu stiu, am gasit-o pe net

| MiaAtasiei a răspuns:

Mergi si vorbeste i sincer doamnei de romana si spune-i ca nu se va mai intampla si daca poate sa ti l dea ca nu vrei sa o ingrijorezi pe mama tasad

| SANDRA25 a răspuns:

Incearca metoda care merge intodeauna du-te la mama ta si incepe prin ai spune ca esti constienta de greseala ta, ca ai invatat lectia si sa fie sigura ca nu se va mai repeta ca deja ti-ai facut o mie de griji si chiar nu ai vrut sa o superi.cu o voce trista bineinteles si apoi povestestei ce s-a intamplat