| Pitic a întrebat:

Am o verisoara in varsta de 4 ani x( si nu o suport x( as bate la ea pana m-as plictisi.
E rasfatata mica si foarte proasta, maicasa nu ii face nimic doar o ameninta ca vezi ca te bat daca nu stai cuminte si aia mica nu mai poate de frica nu m'as mira daca ar intreba'o: Azi? ma bati azi? sau?
Si eu faceam prostii cand eram mia dar nici asa.
Cel mai mult ma enerveaza ca vine in vizita la mine da ce am cheimat'o eu? sa vina cand am sa o chiem eu. Cand vine la mine zice vreau de aia vreau de aia si na masa ii da din dulciurile mele da al dracu copil nu mananca le linge putin si le arunca pe unde apuca da le ia pe toate x( m-am saturat maicasa nu e in stare sa o invete ce e bine si ce e rau se sterge pe mani pe jucariile mele, imi aprinde si stinge pc-ul mi l-a stricat deja am gasit-o intr-o zi se juca la butonu de la pc imi venea sa o iau la picioare.
O z ice o zi 1 ora daca ar lasa-o pe mana mea as faceo sa imi zica sarut-mana cu limba scoasa.
D ace sa fac se supara matusemea pe mine ca de e si ea mica daca e mica sa stea acasa pana creste si stie ca intr-o casa straina nu tipi sa plece ineva din camera ca as vrea ea x(.

17 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Chiar asa? Uita-te la tine,ce ai face cu tine,ca sa te schimbi? Esti egoista,rautacioasa,si nu ai habar de ceea ce inseamna copiii rasfatati din ziua de azi,printre care te numeri si tu. In loc sa zici mersi ca ai o verisoara, cu care peste cativa ani veti vorbi despre dragoste si sex,(mai ales tu, ca vei fi experta), o faci pe printesa. Stii tu cum ai fost la 4 ani? Stii tu sa educi copiii? Vezi-ti de lectii, nu de criticat copiii mici.Si mai lasa nervii si fitele, ca nu-ti sta bine.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu ești cu corecția, să înțeleg?
Nu poți ajunge la ea că ai multe obstacole de trecut și nu știu cum poți reuși.
Ignoră sau îi faci jocul, nu o poți educa tu atâta timp cât are părinți.
Preferă să stai în preajma celor de vârsta ta.
Pa, pa.

| ELLSSA a răspuns:

Piticule,se pare ca tu esti cel pitic aici.

| Alynutzaaa a răspuns:

Foa. e rau cand ai de a face cu asemenea copii, insa sunt de parare ca ar trebuia sa vorbesti cu mama ta atunci cand matusa nu e prezenta si sa-i explici ca tu nu esti egosist/a insa un calculator nu e un lucru cu care sa te joci! Spune`i si ca ai nevoie de mai multa intimitate, din cate am inteles ai propria ta camera, poti sa-i cer sa iti puna iala cu cheie si atunci cand vine verisoara ta inchizi camera cu tot ce e de valoare pentru tine inauntru si pentru a nu se supara matusa ta te prefaci ca te joci cu verisoara ta insa in afara camerei tale pentru a nu avea posibilitatea sa ajunga la lucrurile tale!

Alta varianta ar fi sa o amenintzi atunci cand matusa ta nu vede ( insa nu cu pumni si picioare ) ci sa-i spui ai grija ca daca mai faci asta am sub pat un monstru care te mananca sau ceva de genu, insa varianta asta nu ar fi buna in totalitate in cazul in care cea mica merge si te pareste mamei sale!

Incearca sa mergi de acasa atunci cand vine la tine ( la prieteni sau la bunici) poate asa vei evita ca cea mica sa intre in camera ta!

Succes!

| Pitic explică:

Gigiro laughing ce nume e asta in fine laughing
1 tu nu stii cum face copilul ala asa ca nu sarii de cwr in sus
2 eu cand eram mica eram mai cuminte ca un ingeras daca ma lasa mama la tv 3 ore cand se intorcea tot acolo ma gasea nici nu ma miscam si nu e vorba ca ma batea mama sau asa ceva dar eram cuminte pentru ca mama imi explica si culmea intelegeam din prima si nu cred ca eram mai mare ca verisoara mea hai maxim 6
3 nu am fite am nervi tu cum te-ai simtii daca toate lucrurile ti-ar fi aruncate peste tot si cand ai nevoie de ceva sa nu stii de unde sa il iei sau sa te duci la un suc si cand iti dai geaca jos savezi ca ai ditamai pata pe bluza de cine stie ce.
4 lectiile mi le fac la scola deci acasa nu am ce sa fac decat sa pun intrebari pe TPU si sa le dau peste nas celora ca tinee gigirooo rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| PyScHoTeLRoOz a răspuns:

Aololaughing as fi omorato cu bataia dk mi-ar fi facut asa

| crynutza34 a răspuns:

Offf.stiu ce simti am trect si eu prin asta si inca mai trec.n-ai ce sa ii face trebuie sa astepti sa incerci sa o ignori ceea ce stiu ca este imposibil. faza este ca acum este asa enervanta, dar cand va mai creste o sa vezi ca se va mai potoli(pe la 5, 6 ani.)..fix prin asta am trecut si inca mai trec si eu.n-ai ce-i face, e mica si ea.

| iHeartKpop a răspuns:

Wow! ala da copil nesimtit nu te-as condamna daca ai batea-o. anyway...zi-i matusii tale sa nu o mai aduca pe la tine fiindca tot ce face e sa tipe sau atunci cand vine scuza-te ca vrei sa inveti si spune-i matusii tale sa-si tina fiica departe de camera ta si sa-i tina si gura inchisa daca se poate big grin

| LoveAngel223 a răspuns:

Si eu am avut asa o verisoara (a crescut) si ma inerat atat de tare incat am amenintato ca o bag in tomberonul de afara (stau la casa si am tomberonul meu si era si gol) si nu mai stiu exact ce a facut si am luat'o si am bagat'o in tomberon cei drept sa linistit dupa care ma parat mamei.

In concluzie cand te enerveaza spune-i matusii tale, ce cu atata bun simt daca ea nu stie sa isi educe copilu atunci spune-i tu macar sa incerce sau poti sa o scoti afara din camera ta sau unde stai tu si sa ii spui matusii tale ca bomboanele/dulciurile sunt ale tale si daca doreste ii dai dar nu pe toate.

| ZoeyMe a răspuns:

Ma sperie verisoara ta.Cred ca o sa visez urat la noapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E copil. Nu stiu de ce te enervezi atat.Nu te lua si nu o lua prea in serios. Pentru ea amenintarile sau tipetele sunt cam tocite. Joaca-te cu ea. Fa-o sa inteleaga,vorbindu-i frumos, eventual spunandu-i ca daca nu face rele, sta cuminte, nu apasa pe butoane va veti juca ceva frumos, va primi "ceva". La varsta ei e normal sa nu inteleaga. Mie mi-ar placea sa am o verisoara de genullaughing. Da-mi-o mie:p.

| Carlamonicaanghele a răspuns:

E miiica! si eu am o sora de 4 ani si e la fel de enervanta dar n-am ce-i face ca-i copil! ea cauta atentie asa ca nu-i mai da si se va plictisi sa te tot bata la cap si va pleca!
Nu te mai cobora la mintea ei!
e copil
daca ai mai putin de 10 ani e normal sa reactionezi asa
dar daca ai mai mult de 10 ani esti penibil/a

| codrin47 a răspuns:

happyCei ce raspund cu ceva de genu e mica,asta nu inseamna ca doar daca e mica trebuie sa suporti toate prostiile si mizeriile pe care ti le face,zic nu o lovi,incearca cu vorba,vorbeste cu matusa ta linistita, dar nu-i zi ca nu-si educa bine copilul, ca apoi mamele fac urat, spune-i ca ai vrea sa o opreasca sa mai vina la tine in camera sa faca dezordine, spune-i ca totusi te deranjeaza faptul ca iti strica lucrurile.Bafta

| Madelyna12 a răspuns:

E o fata razgaiata... sfatul meu e sa o iei de urechi si sa ii tragi una-n fund:-p.Eu asta as face.si am si facut cu verisoara.adica de fapt matusa mica... si acum ii e frica de mine.laughing

| BubuAlina a răspuns:

Stiu prin ce trece ca si eu trec prin asta dar cu sora mea si e mare are 7 ani!

| Lugimilu a răspuns:

Da si mie mi se intampla la fel cu verisoara mea de 6 ani stiu cum e.