| Didi20 a întrebat:

Am sa incerc sa o scriu pe scurt. As dori sa imi gasesc parintii biologici stiind doar numele si prenumele mamei. Cum as putea sa o gasesc? Un sfat va rogg.sad Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti gasi mama adresandu-te Registrului National pentru Evidenta Persoanelor. Succes si numai bine!

11 răspunsuri:
| Marya6329 a răspuns:

Exista emisiunea "Gaseste-mi familia" cauta pe net si poate gasesti un numar... ia legatura cu ei. Sper sa ii gasesti

| Didi20 explică (pentru Marya6329):

Nu cred ca o sa apelez la emisiuni... nu prea imi place sa fiu privita de o tara intreaga. sau mna... oricum multumesc pentru raspuns big hug!

| Marya6329 a răspuns (pentru Didi20):

Nah cum vrei tu... imi face placere sa ajut. Te pupkiss

| Laura46 a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii spitalul unde te-ai nascut, acolo se tine o arhiva in care se gasesc datele nou-nascutului cat si ale mamei.Asta ar fi ceva extraordinar, pentru ca de acolo poti afla de unde este mama ta, doar ca trebuie sa fii luat in serios, si stii cum e la noi, daca nu insisiti, nimeni nu sta de tine.

| Didi20 explică (pentru Laura46):

Mda. in Romania asa e. Mersii de raspuns big hug!

| aurora50scumpika a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru tine! Dar pot sa te intreb ce s-a intamplat? Momentan cu cine stai?

| Didi20 explică (pentru aurora50scumpika):

Pai cand m-am nascut, m-a abandonat.straight face Si acum stau cu un barbat si o femeie care m-au crescut de la cativa ani... sad!

| Laura46 a răspuns (pentru Didi20):

Din cate observ nu ii numesi mama si tata pe cei care te-au crescut, in schimb o numesti mama pe cea care te-a abandonat.Acum ok, inteleg, e dreptul tau sa stii de unde provii, dar eu in locul tau nu m-as mai uita in urma...

| aurora50scumpika a răspuns (pentru Didi20):

Esti sigura ca vrei sa-ti cunosti parintii biologici?

| alinutza09 a răspuns:

Poate o gasesti pe facebook

| Didi20 explică (pentru alinutza09):

Alinutza09 : Poateee. laughing) da is multe cu numele ei. straight face