| ionela9 a întrebat:

Am si eu o intrebare va rog. Ce ruda as firu cu nepotul tatalui meu vitreg? Oare neam putea casatori? Mama mea cu tatal meu vitreg nu is casatoriti religios. Va rog raspundeti. Multumesc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu te-a adoptat tatal vitreg inseamna ca nu esti rudenie cu nepotul lui, nici macar prin alianta, asa ca te poti casatori cu el, atat civil, cat si religios.

| SkyPilot a răspuns:

Nu conteaza ce rude sunteti, nu sunteti rude de sange si te poti casatori cu el.

| Iunix a răspuns:

Nepotul tatălui tău vitreg este verișorul tău vitreg.

| ionela9 explică:

Am si eu o intrebare va rog. Ce ruda as firu cu nepotul tatalui meu vitreg? Oare neam putea casatori? Mama mea cu tatal meu vitreg nu is casatoriti religios. Va rog raspundeti. Multumesc. Raspunsul cel mai detaliat si concret o sa primeasca funda.