| gabriela12 a întrebat:

Am si eu o problema copilareasca. Datorita unei plecari urgente din locul unde stateam impreuna in chirie, eu am descoperit acasa o farfurie de-a verisoarei mele, iar ea s-a trezit cu o farfurie de-a mea cu chiftele. Dupa doua saptamani, timp in care amandoua am fost ocupate, ne-am hotarat sa ne intalnim sa ne returnam farfuriile. Doar ca am avut o mica surpriza care nu m-a suparat, dar m-a dezamagit si as vrea sa imi spuneti voi daca dezamagirea mea e justificata sau doar exagerez. Si anume, verisoara mea, cu care am stat impreuna un an de zile, dar cu care s-a intamplat sa nu am prea multe in comun, mi-a returnat farfuria murdara. Macar daca lasa in ea si chiftelele, asa mai intelegeam ca a vrut sa fie mega corecta si sa imi returneze absolut tot, dar chiftelele lipseau(desigur, doar trecusera 2 saptamani), farfuria ramanand murdara. Dupa ce ca am locuit impreuna si mai suntem si rude, nu credeti ca era de bun simt macar sa o clateasca? Nu era asta de datoria ei, dar din respect pentru mine, nu credeti ca ar fi fost ok sa o spele?

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Bă ce probleme existențiale au unii.
Poate-a avut treabă, poate-a uitat - sau poate pur și simplu nu-și închipuia că verișoara ei e atât de sensibiloasă încât o să dea fuguța să se plângă pe net că i-a fost returnată farfuria fără piftele și murdară.

În plus, nu era mai simplu s-o lăsați așa? Aveai și tu o farfurie, și ea o farfurie. Conta așa de mult care și cum?

Din nou: Bă ce probleme au unii.

Janina
| Janina a răspuns:

Nu vad problema!
Tine doar de bun simt si nu prea ai ce sa ii faci!

| Crucified a răspuns:

Eu cred ca era mai bine sa o spele, scuze ca-ti spun, stiu ca e verisoara ta dar este cam putifera(nesimtita) angry

| Sakura25 a răspuns:

E nesi rau vara-ta.Ce-i din nascare leac nu are. tine minte.nu ai ce sa ii faci happy

| gabriela12 explică:

Credeti ca ar trebui sa ii semnalez ca nu mi s-a parut ok acest lucru sau sa ignor(ceea ce imi vine greu pentru ca nu ma asteptam la asta)?

| didiDia a răspuns (pentru gabriela12):

Nu conteaza cine era (verisoara, vecina, o necunoscuta), oricum trebuia sa ti-o spele, pentru ca asa este de bun simt.