| Venom_6005 a întrebat:

Am si eu o problema Sunt in clasa a 6 a si am o prietena din clasa a 7 a si nu stiu ce sa fac Mi se pare ca nu prea ma iubeste ca nu prea tine la mine cum tin eu la ea, o iubesc mult prea mult n-as da-o pentru nimic in lume Cand mai ies prin pauze o strang in brate dar ea pe mine nu sad Ma intristez repede si cand sunt trist n-am chef de nimic si n-am cu cine sta sa vorbesc cand sunt deprimat M-am gandit sa vb cu pshiologul scolii despre tristetea asta Dar inainte de asta m-am decis sa va intreb pe voi
Astept raspunsuri Multumesc

Răspuns Câştigător
| cornculapte a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbesti cu ea. Sa-i explici cum sta treaba si sa o intrebi daca e vreo problema. Probabil si psihologul scolii ti-ar da acelasi sfat. Poti totusi sa vorbesti cu el/ea (psihologul). Cred ca ti-ar fi mai de ajutor decat noi pentru ca e altceva cand stati fata in fata. Succes.

7 răspunsuri:
| Winniee a răspuns:

.1.Nu prea cred ca e dragostea din cauza ca ai vreo 12 anisori asa.Eu la 16-15 anisori ai mei nu prea cred inca asa de mult in iubire.Esti prea tanar.In fine, in dragostea nu conteaza varsta...
2. Fa-o geloasa, chiar asa de disperat esti? Hai! Combinate cu cineva incearca sa gasesti pe altcineva sau ideea salvatatoaretongueui o fata frumoasa, draguta cu toate caliatile aspectului fizic (de preferabil cineva pe care fata respectiva nu cunoaste si nu are cum sa o cunpoasca)sa vina cand tu vorbesti cu ea si sa te ia cu :'Cum ai putut sa ma inseli pentru. ea...Eu te-am iubit... 'etc. Poate merge.
Si daca nu merge vorbeste cu phiologul scolii, dar nu ii spune o iubesc fiindca suna prea, prea:'o plac, o simpatizez 'etc.Si cred ca ar fi bine sa o rogi pe ea sa te asculte, sa o intrebi ce si cum, ce s-a schimbat intre voi etc.
P. s:Cred ca tu depinzi de ea si nu neaparat intr-un mod emotional.Atunci zic sa cauti ''iubirea'' in alta parte, la alte fete care te simpatitezi sau pe net(e la moda, asa am auzit). Si vezi sa nu ajungi prea departe cu relatia pe net fiindca dauneaza.
PAwinking

| Tiffany89 a răspuns:

Vorbeste cu ea...si intreab-o...
Cel mai bine e sa fii sincer:d

| LifTwist a răspuns:

Lasa, iti vei gasi tu perechea ideala, care sa te respecte, sa te admire si sa fie alaturi de tine, si mai ales asteapta ca doar nu a venit sfarsitul lumii, ai timp la greu, sunt o gramada de fete frumoase in lumea asta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti lezbience de va iubiti?

| Venom_6005 explică:

Ea mi-a zis ca ma iubeste dar asta nu inteleg cand o strang in brate ea de ce nu ma strange si nu prea vrea sa stea cu mine prin pauze

| Venom_6005 explică:

Azi am intrebat-o de doua ori daca e suparata pe mine si a zis ca nu i-am zis ca parca ma privesti cu indiferenta dar nu stiu thinking eu oricum o iubesc foarte mult dar ea nu stiu cat de mult ma iubeste

| Venom_6005 explică:

LoL eu sunt baiat l-) Ce oameni Cica lesbi rolling on the floor