| Cristianooooo27 a întrebat:

Salut!
Am 16 ani și 6 luni...sunt cu o fată de 14 ani şi 3 luni.
Între noi este o diferență de 2 ani şi 3 luni.
Vi se pare că această diferență de vârstă este prea mare?
Suntem deja de 2 luni dar de fiecare dată stau şi mă gândesc la această diferență de vârstă.
Țin să menționez că nu am de gând să întrețin relații sexuale pentru că sunt conştient de consecințele ce pot urma şi de faptul că nu este o vârstă regulată pentru treburi intime.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca vei proceda si la modul cum gandesti, mă refer la raporturile intime, diferenta de varsta nu e mare.

| StoicAnalysis a răspuns:

Atata timp cat nu faci sex cu ea la anii astia, e totul ok zic eu.

| ioana748 a răspuns:

Peste 10 ani, tu vei avea 26 de ani si ea 24. Ti se pare diferență mare?
Ar fi frumos sa ramaneti impreuna pana la adanci batraneti.
Cand tu o sa 82 ea o sa aiba 80.
Toate cele bunehappy

| Miruna333 a răspuns:

E ok, e diferenta foarte ok. Baiatul mereu sa fie mai mare, e foarte bine.

| Dragobeta a răspuns:

Diferenta nu e mare. Dar fata e prea mica.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Nu e difernta mare, aveți vârste apropiate, și dacă fata ar fi avut 17 ani tot ar fi fost bine

| alexm2004 a răspuns:

Dacă vă simțiți bine împreună și vă respectați reciproc, atunci diferența de vârstă nu ar trebui să fie o preocupare majoră. Important este să comunicați deschis și să vă susțineți unul pe celălalt în relație. Fiți sinceri cu voi înșivă și ascultați-vă inima.

| AlexCriss2000 a răspuns:

Nu e o diferență mare!
Ai grija de ea și fiți cuminți.