| D4nu7z a întrebat:

Am un caine ciobanesc carpatin, de cateva zile nu mananc si e suparat, ieri a venit doctorul veterinar si i-a facut 2 injectii dar astazi e mai moale ca inainte sta intins mereu si cand vrea sa se ridice se ridica doar pe labele din spate dar cu botul si cu labele din fata nu poate decat doar uneor si nu manaca ajutati-ma e cel mai bun prieten al meu, ceva leacuri nu stiu dar nu cu dusul la veterinar ca asta am facut deja(scuze de categorie)

3 răspunsuri:
| IoanaSorina a răspuns:

Poate injectiile sunt daunatoare happy Incearca sa te joci cu el mai mult, iar daca nu stii ce are, doar veterinarul poate sti. Scuze, dar asa e big grin

| fede12 a răspuns:

Si eu am tot ciobanesc carpatin si am avut aceeasi problema acum cateva saptamani. nu mai manca si nici apa nu bea. si abia mergea. Nu stiam ce are credeam ca o sa moara sad apoi i'am schimbat granulele adica i'am luat de la alta firma si am inceput sa ii mai si dau mancare gatita. Si la cateva zile si'a revenit. Si app daca tii legat cainele trebuie sa ii dai drumul macar de 2-3 ori pe saptamana! Bafta!

| Eligirl a răspuns:

Poate catelul, nu s-a adaptat cu tine si ii e dor de locul de unde l-ai dus.Doar ca, daca cainele nu mananca si a luat injectii am putea spune ca de aceea e in stare rea.Joaca-te cu el si incearca sa-l atragi cu mancare