| OxidWTF a întrebat:

Am si eu un caine Ciobanesc Romanesc Carpatin intr-adevar nu am avut nici posibilitati financiare cand a fost mic a avut o boala foartea grea putea sa moara facea treaba mare cu sange nu se mai punea tine in picoare si am chemat Doctorul veterinar si i-a facut vaccinurile am ingrijito si s-a facut bine eu o tin afara legata in lant are un an si as vrea sa se ingrease ce vitamine sau ce mancare imi recomandati?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dă-i mâncare gătită: 1/3 făinoase (paste sau mămăligă), 1/3 legume fierte în apă cu sare (fasole verde, dovlecei, morcovi, ardei, NU cartofi și roșii) și 1/3 carne (pui sau vită). Poți să-i dai și oase, dar numai os de vită cu "sită". Sănătate!
Te invit pe http://zinnaida.ro/ să o vezi pe cățelușa Kory!