| lovecats123 a întrebat:

Am venit la matusa mea in vacanta si nu cunosc pe nimeni. In fata blocului se strang in fiecare seara niste baieti de o seamă cu mine. Este o gasca mare. Cum as putea sa merg su sa fac cunoştinţă cu ei? Imi este teama sa nu comenteze si sa ma goneasca.stiu ca trebuie sa fiu naturala dae sunt timidă si am nevoie de un dialog fix.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce ai putea cauta tu acolo intre baieti?
Nu mi se pare o idee buna sa incerci sa intri peste ei, esti fata si sincer, nu ai ce cauta intr-un grup de baieti.

| neutrino a răspuns:

Mergi in fata blocului si baietii sigur te vor testa.

| LiveTheMoments a răspuns:

Treci pe acolo si loveste-te din greseala de cineva si dupa te ce iti ceri scuze te prezinti si ii intrebi ce fac si asa mai departe...

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru LiveTheMoments):

Ca sa para o impiedicata, bravo. Sa se duca sa dea mana cu ei ca nu are nimic de ascuns si nu se duce la furat. Fiind o trupa de baieti posibil sa nu primeasca o fata intre ei dar nu e obligatoriu. Nu e neaparat ca gasca e de baiati dupa criteriul asta. poate chiar nu e nici o fata pe acolo dar ei asteapta sa apara. Daca vezi zambete ramai daca nu te retragi cu scuze sa nu deranjezi. Se numeste - atitudine -.E greu sa fii vertical si civilizat? Daca aia nu sunt si nu raspund cu amabilitate nu e locul tau acolo. Hai curaj, nu musca nimeni.

| LiveTheMoments a răspuns:

Eu mam gândit la următoarea situatie daca unul dintre ei ar s-a sa zic in fata usii, ar fi putut sa se atingă usor cu umărul de el nu sa cada in nas in fata lor!