| anonim_4396 a întrebat:

Baieti, cum va comportati cu alte fete care se baga in seama cu voi, se dau la voi, va fac avansuri indirect? (Voi avand o iubita/sotie minunata acasa)
1. Incercati sa fiti calmi si le respingeti subtil.
2. Flirtati cu ele desi nu vreti nimic (asa va sta in caracter, plus ca le vedeti disperate si va doriti sa faceti putin misto de ele).
3. Le spuneti direct sa va lase in pace caci aveti iubita/sotie.
Din punctul vostru de vedere cum ar trebui sa fie tratate aceste "catele in calduri"?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

In primul rand "acele catele in calduri" pot fi o categorie din care si tu faci parte.
Nu te insult, deloc, dar in felul in care ai spus-o dai de inteles ca orice fata care se da la un baiat/barbat este o catea in calduri.

Si daca vrei sa motivezi cu replica "Pai daca se da la unul casatorit.", ok, dar poate nu stie ca ala-i casatorit.

Oricum, nu le numii catele in calduri, pur si simplu sunt fete/femei, interesate de un barbat, cu care intra in vorba.
Si tu poti face acelasi lucru, si eu unul nu te consider o catea in calduri.

Iar ca si raspuns la intrebarea ta, depinzand de cand de mult insista, ori incerc s-o refuz subtil, ori ii spun ca nu sunt interesat, ori daca nu se opreste, ii spun pur si simplu ca sunt casatorit/am iubita, ca nu o s-o insel, si ca daca are chef de cineva, sunt multe alte persoane in zona respectiva cu care poate intretine orice lucruri vrea ea, de la conversatii incitate la orice fel de raporturi vrea ea.

A doua optiune este o mitocanie din partea unui barbat, dand speranta la o fata care nu are nici o vina in afara de aceea de a fi interesata de el, chestie pe care eu nu o consider o vina, ci un gest ce ar trebui sa fie flatant, sa fi placut de o fata.

| StephanieS a răspuns (pentru MenInShadow):

Imi pare rau daca am fost inteleasa gresit. Prin "catea in calduri" ma refer la acele femei/fete usoare, care isi doresc aventuri de o noapte, carora nu le pasa nici daca ai prietena/sotie, acele femei sunt perverse si porcoase care doresc doar sa si-o traga cu tine ca esti frumos sau esti popular si atat.

| MenInShadow a răspuns (pentru StephanieS):

Alea sunt femei proaste, nu catele in calduri, o femeie proasta vrea asa ceva, nu neaparat una "in calduri".
O femeie proasta se uita numai dupa frumusete exterioara (pentru ca toti ne uitam, intr-o anumita masura, la acea frumusete), dupa popularitate si dupa portofel.

A doua chestie, o femeie usoara nu e tot una cu o femeie in calduri. O femeie usoara este... sti si tu, nu pot spune pentru ca nu m-ar lasa TPU-ul. O femeie "in calduri" poate fi chiar si propria sotie, chestie pe care multi barbati o considera sexy, fiind atractiv faptul ca o femeie admite ca vrea sau ca ii place sexul, in ultima vreme majoritatea spunand ca nu, ca lor nu le place, ceea ce este o mare tampenie. Suntem mamifere si ne place sexul in mod egal.

O femeie perversa, nu este nici usoara nici scarboasa. O femeie perversa este o femeie ce aduce ceva nou in viata sexuala de cuplu, si pe care personal, le respect. Evident, aici ma refer la perversitate cu limite, nu la ceva extrem, cand zic, ca perversitatea e interesanta si chiar buna intr-o relatie, nu ma refer la o relatie care atunci cand ajunge in pat se junge la bici si la costume de latex.

Iar femeile care doresc aventuri de noapte, pot avea si alte motive in afara de pofta sexuala. Pot pur si simplu sa faca ceva sa uite poate de un fost, si pentru asta, sunt dispuse sa se culce cu un strain, daca asta inseamna sa scape de amintirea "lui".
Nu stiu daca este chiar 'prostitutie' (nu pot folosii cuvantul care incepe cu '"cu"), mi se pare prostie, un caracter slab, si o minte ingusta.

Oricum, tot ce am zis mai sus, este simpla si pura mea parere, nu spun ca astea sunt "definitii universale", ci pur si simplu ce consider eu ca este perversitatea, "panaramele", proastele, si asa mai departe.

| ywar a răspuns (pentru MenInShadow):

TE IUBESC, TE IUBESC! Sa-i spui si tu asta! Daca i-am atras atentia de sintagma aceea oribila - "Am jignit-o!" happy

| StephanieS a răspuns (pentru MenInShadow):

Imi pare rau, dar n-am gasit o alta denumire. happy Si da, sunt in totalitate de acord cu tine si cu ce spuni. Multumesc pentru intelegere!

| MenInShadow a răspuns (pentru ywar):

E posibil sa fiu prea obosit... sau sa nu ma duca mintea... desii pariez pe a doua. Dar, ce? Poti explica te rog?

| MenInShadow a răspuns (pentru StephanieS):

Nu-mi multumii pentru intelege, eu iti multumesc pentru ca nu ai avut o minte redusa (ca multi altii), si ai vorbit frumos.

| ywar a răspuns (pentru MenInShadow):

I-am atras atentia - in mod mai "viguros", e adevarat ca o astfel de exprimare e demna de cartier si ca ar fi foarte dragut sa isi reconsidere pozitia. Despre d-soara Stefania vorbiim! Si dansa, ca o zana, a reactionat! "Vai - ma jignesti, esti agresiv" Genul acela de comportament : Animalule, animalule!laughing

| StephanieS a răspuns (pentru ywar):

Eu n-am spus ca esti agresiv. Ma repet! Cred ca m-am facut mai mult decat inteleasa pentru cei care au vrut sa inteleaga. Nu m-am referit la femeile care sunt intr-o relatie. M-am referit la fufe, panarame, etc.

| ywar a răspuns (pentru StephanieS):

Oh, Doamne! gata, promit nu mai fac! happy

| MenInShadow a răspuns (pentru ywar):

Aici e vorba de punct de vedere, o persoana se poate simtii jignita de un anumit lucru in timp ce alta persoana poate sa ia acel lucru ca o simpla gluma.

Fiecare cu felul sau de a percepe lucrurile happy

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde, cand sant stresat le dau nr si cand ma suna sa faca intalnire nu ma prezint. Oricum la mine nu se prea dau rareori cand e epoca eleviilor la scoala mai vin copile sub 18 ani sa guste din pul mea numai ca le intreb buletin ai? Nu atunci iesi de aici ca nu se discuta cu soferul in mers

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca in Vaslui. daca am nevasta si sotie iubitoare ii raspund ca la punctul 1, desi risc sa cad de fraier.

| raresandrey a răspuns:

Stefania... honey, care-i faza, intorci,, reverul,, de doua ori, sau esti hermafrodit de vrei sa stii lucruri din anumite unghiuri? laughing

| Dragos636 a răspuns:

Ochi machiat.

| mariatzlovemusic a răspuns:

Pai daca sa da la tine si nu o placi ii spui frumos ca nu esti interesat