| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy. Acum 3 luni a inceput sa imi placa de un baiat foarte de treaba pe nume Andy :X. Am luat id-ul lui de la o colega si am inceput sa vb cu el, din ce in ce mai des. Intr-o zi mi-a spus ca ii place mult de mine si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el >8-:X, dar nu stiam cum sa ii zic ca vreau si sa ii mai spun ca si mie imi place de el(cu toate ca se ivise pana atunci mai multe ocazii, dar eu nu le-am bagat in seama), asa ca i-am spus ca nu prea stiu sigur. Dupa o saptamana am aflat ca se va organiza o excursie pe partie in care va veni si el, iar de atunci numai la acea zi m-am gandit(nici macar noaptea nu mai dormeam din cauza entuziasmului). Cand mai vb cu el p mess imi spunea ca si el abia asteapta acea zi, pentru a ma vedea pe mine >8-.Dar.in acea zi nici macar nu a vb cu mine iar eu tot incercam sa il bag in seama dar nu reuseam din cauza unor idioate cryingcrying. A doua zi am aflat ca lui nu ii mai place de mine (de la o colega, care a vb cu el despre asta pe mess, de fata cu mine). Dar eu nici nu stiu ce sa cred, deoarece el mereu vb frumos cu mine big grin, in timp ce cu alte fete vb mai uratel, odata mi-a luat apararea etc. Dar partea cea mai rea este ca el acum este cu o colega (care mai mult il foloseste pentru a-mi face mie in ciuda, si nici lui nu cred ca ii place de ea deoarece cu 1-2 zile in urma a facut-o urata, proasta) si nu mai poooooooooot! Help me!cryingcryingcryingcryingDau funditawinking:-

Răspuns Câştigător
| EvilThoughts a răspuns:

Daca te temi sa ii spui ceea ce simti doar din teama de a nu il pierde, inseamna ca tii la el mult de tot.ar fi mai bine sa ii spui ceea ce simti pentru ca poate ...mai ai o shansa.Shi poate o dai in vileag sh pe aia cu care e el
ai grija de tine sh de el
cred ca estio fire mai timida,dar sa stii ca inocentza ta,da de intzeles multe, iar daca el nu este kpabil sa vada asta, ...are o mare problema

9 răspunsuri:
| onlyketoops a răspuns:

Eu zic sa-i accepti propunerea de a fi cu el si vezi cum se comporta cu tine. Daca e badaran da-i papuci

| raluca18 a răspuns:

Cred ca mai bine i-ai spune ce simti decat sa stai sa te amagesti singura si si ii dai raspunsul intr pe care ti-a pus-o daca mai este valabila evident...

| Peppy a răspuns:

Arata-ti sentimentele
Nu merita sa le ti ascunse.De ce cand poti fi fericita?
Daca iti place de el vei lupta, nu vei lasa pe nimeni sa intervina. Spune-i pur si simplu ca il placi.Trebuia sa ii raspunzi din prima daca iti placea de elthinking Mai ai sanse.Doar vb cu el si arata-ti sentimentele.Trebuie sa fi sincera. Daca esti rusinoasa nu faci nimic. Oricum eu iti pumnithumbs up

| Kyuubimon a răspuns:

Spune-i fara ocolisuri ceea ce simti!
Dar dupa cum ai spus si tu :''si nici lui nu cred ca ii place de ea deoarece cu 1-2 zile in urma a facut-o urata,proasta)'', cred ca daca a vorbit asa si cu acea fata, iti va vorbi si tie la fel dupa un timp.Ai mai spus :''el mereu vb frumos cu mine,in timp ce cu alte fete vb mai uratel, odata mi-a luat apararea'', cred ca asta e o problema de comportament in cazul lui. Daca se va simti frustrat nu va ezita sa se comporte sau sa vorbeasca si cu tine la fel ca si cu celelalte fete.

| abcdfegbhwrthbfwsrtg a răspuns:

Orice baiat care face asta, cerseste dupa atentie. poate te place si vrea doar sa te faca geloasa(si daca asta e, vad ca a reusit). sau poate si-a batut joc de tine de prima data. un lucru e cert: nu te merita. si apropo, daca cumva peste o saptamana te baga iar in seama si se comporta mai frumos ca niciodata inseamna ca nu i-a mers cu cealalta, sau nu o prea place... SAU E UN BADARAN care isi schimba prietenele ca pe sosete. daca vrei sa fii cu el, asteapta sa iti dea el un semn, ca te vrea, ca te place, nu te baga in sufletul lui. stii cum se zice: indiferenta doare cel mai tare. :*

| Drag0s a răspuns:

Trage-l deoparte, inghite in sec, treci peste orgoliul tau ca nu iti face bine, uita-te in ochii lui si spune-i ceea ce simti! asta e solutia.

Parerea mea este ca el se va desparti de idioata si veti fi impreuna. Succes!

P.S: un pupic daca ii dai nu stricawinking

| ETF a răspuns:

Nu e bine sa tii in tine tot.mai bine ii spui ce simti pentru ca asa a facut si el cu tine [cand ti-a zis ca te place] iar daca nu e reciproc desii nu cred, macar el va stii ce simti pentru el.si eu cred ca aveti sanse impreuna dupa cate ai povestit tu aici.numai putin curaj iti trebuie si o sa vezi ca lucrurile o sa mearga de la sine happy Bafta!

| cutesquirrel20 a răspuns:

Da.stiu ca trebuie sa ii zic adevarul dar chestia este ca la aproximativ 2 saptamani dupa acea excursie,am vb cu el dupa id celei mai bune prietene si i-am spus adevarul(dandu-ma drept ea, desigur) iar el a zis ca nu il intereseaza astacryingdar eu tot cred ca il mai intereseaza asta putin ca si o colega mi-a zpus ca el de fapt ar vrea sa ma faca pe mine geloasa si ca asta a aflat-o de la el.dar eu nu ma inteleg asa de bine cu aceasta colega, aproape deloc nu ne intelegem, asa ca ea ar fi putut sa spuna asta doar in glumasad si plus ca Andy nici macar nu o suporta pe aceasta colega si niciodata nu i-ar spune ei nimic[-x.crying

| relumorun a răspuns:

Baga-l tu in seama