| Alex66 a întrebat:

Buna straight face acum o luna m-am despartit de prietena mea deoarece se purta foarte rece cu mine.luni ne-am intalnit,dupa ea imi spune mie ca vrea sa se impace cu mine,eu am acceptat, am fost si sunt cat de poate de dragut cu ea,i-am spus sa ne intalnim(chestia e ca sunte-m la licee diferite) iar ea nu stiu dc. straight face sau doar mi se pare mie ca ea incearca sa ma ocoleasca nu am reusit sa ma intalnesc cu ea de luni (doar mesenger, facebook, telefon nu isi au rostul)straight face.Si mai e ceva ea in aceasta 1 luna cat am fost despartiti se dadea pe langa altul si din surse sigure mai vorbeste si cu ala acum (eu am incercat sa fiu si eu cu altcineva daca tot am vazut asta dar repede se baga in seama la fata cu care vroiam sa vorbesc si ii sarea in cap.{ciudattt)..si am hotarat aman2 sa mai incercam).Si ieri a pus o poza pe facebook cu ala straight face eu chiar m-am suparat cand am vazut.Ea mi-a spus sa sterg toate etichetarile cu altele (astea sunt mici prostii dar am ascultat-o ) si puff ea pune poza cu ala straight face. Poate eu am ceva si nu inteleg dar nu cred ca ar trebui sa faca asta.Iar eu daca ii pun ceva, si ii explic unele chetii se supara repede pe mine,. Ce sfaturi imi datiZ sad sa mai continui cu ea? deoarece nici eu nu pot sa stau sa fiu suparat tot timpul ca ea ma evita (uneori se poarta ca, si cu un necunoscut ) straight face

Răspuns Câştigător
| angelicabella24 a răspuns:

Sincera sa fiu, tu chiar crezi ca merita...relatia asta a voastra? E o relatie chiar ciudata,mai bine te-ai desparti de ea,pentru ca sunt foarte sigura ca te va lasa balta,cred ca e genul de fata care pentru ea relatiile,sunt asa o joaca de copil,mai bine ti-ai gasi una mai buna,care sa te merite cu adevarat,breaking down with her,i told you! asta ar fi cel mai bine pentru tine,si imi pare rau daca parerea mea nu ti se pare una buna, sau ti se pare chiar jignitoare, pur si simplu m-am interesat de problema ta, si in plus ai spus ca vrei un sfat, iar eu ti-am dat un sfat prietenesc.happy

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ai zis ca poate ai ceva, iti spun sigur ca ai, esti fraier ca te lasi folosit de ea cum vrea. Scuze ca am fost prea direct.
Sfatul: nu-ti pierde vremea cu ea.

| MrAnderson a răspuns:

Prietene, nu e de tine.
Ia-te asa de urechi frumusel, scufunda-te in niste apa rece, si las-o.
Gluma e gluma, dar e clar ca d-ra a avut probabil chef de bataie de joc, si te-a gasit pe tine, care inca simteai ceva pentru ea.

| whattt a răspuns:

Urmareste-o odata si vezi daca te inseala, probabil ii plac doar banii tai

| Rony23 a răspuns:

Daca te descurci usor si iti faci repede alta prietena atunci asta e solutia. Tu singur trebuie sa pui in balanta cat e dragoste si cat e minciuna, vezi care taler e mai greu. Succes!

| alexandrag a răspuns:

Sunteti orgoliosi amandoi, mai ales ea. Se supara repede si cel mai rau este ca in loc sa comunice si sa-ti spuna ce o derajeaza trece direct la fapte si incearca sa se razbune din orice. Nici ea nu stie ce vrea. Poate ca ar fi bine sa-i zici ca vrei sa luati o pauza si sa se gandeasca bine ce vrea de la relatia voastra si ce asteptari are. Insa nu stiu cata atractie exista intre voi pentru ca tu ai zis ca te-ai dat si tu la o fata deci te-ai simtit atras de alta, si stii cum se zice, daca gasesti o a doua fata, uit-o pe prima pentru ca daca chiar ti-ar fi placut de ea, n-ai mai fi avut ochi pentru alte fete.

| mihaitr a răspuns:

Iti dau un sfat uita chiar daca o iubesti ca prostu o sa vezi ca o sa o uiti