| ZambetheFalse a întrebat:

Buna am 12 ani Prietena mea cea mai buna a fost cu un baiat la inceputu clase a-5a el fiid a 7a el a vazut-o pe afar la scoala si a venit la noi pe drum sa o vda asi a intrebat-o daca vrea sa fie cu el si ea a spus a inceput a-l placa dar s-ua desprtit din cauza surorii ei dar problema e ca ea inca il mai place.Baiatul e un pic nesimitit. pe ea o vad trista pentru ca el ii spune uneori lucruri de genu,, ce faci nebun-o" sau,, ma mai iubesti" sau daca o vede cu un baiat ii spune,, aha deci ti-aio gasit alt iubit" Dar el le spune si altor fete lucrurile de genu ma mai iubesti le ia in brate. Zilele aste i-a spus unnei prietene ce faci iubita ma mai iubesti iar prietena mea a fost afectata chiar daca de fata cu altii nu o arata mie imi spune si vad asta si pe chipul pentru ca il iubeste. Uneori vrea sa-i spuna cxa inca tine el si sa-i explice situatia dar nu poate. Nu stiu ce sa-i mai zic prietenei mele sa o consolez. Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i prietenelei tale ca se supara prea repede din dragoste mai ales acum e prea devreme sa se implice in asa ceva oricum ea decide ce face dar daca ii vrei binele spune-i sa isi astepte vremea sa dea de unul bun decat sa ramana singura pe la 40 de ani.

| bybyana21 a răspuns:

Sunt sigura ca e foarte greu de trecut, dar it's over.
Balta nu are un singur peste. Poti sa o refugiezi spre o prietenie buna (nu iubire) cu un baiat.
Poti, de asemenea, sa o indepartezi de baiat, cand il vezi, nu stiu, sa o duci in alta parte, sa o intrebi: hei, ce faci, hai uite aici fii atenta ce usa mhaaama de cand nu au mai spalat-o? si tot asa
Sau poti sa vorbesti tu cu baiatul, dar nu ca si cum ti-ar fi spus ea, sa fie ceva de genul:
-Maa, tu o inselai pe X, nu?
-Nu...
-Hai mai ca te dai la toate fetele
Si tot asa, incerci sa-i spui prin alte cuvinte ca prietena ta sufera.

| deeutzy a răspuns:

Sti cum se zice "timpul le rezolva pe toate"
prietena ta e inca mica deci nu are de ce sa isi faca griji. poate ca acum sufera din cauza baiatului dar peste putin timp nu o sa mai simta nimic pentru el si desii pare de neimaginat asta pentru ea, totusi asa e.
nu trebuie sa isi faca rau singura gandinduse la el si intrebanduse cum ar fi daca iar spune. daca vrea sa ai spuna. bine daca nu are curaj sa te puna pe tine sa ai zici din partea ei
daca o va refuza sigur va uita de el in scurt timp. si mereu cand pierzi ceva bun dai peste ceva si mai bun. e inca mica isi va gasi pe altcineva care sa tina cu adeavarat la ea...deci succes! si va pup pe amandoua :*:*:* sper ca vam ajutat