| Alien2 a întrebat:

Am o BFF care inainte era ca surorile si nu ne certam.Eu veniam la ea acasa, ea la mine. Discutam ore in sir.Dar de cind are iubit totul s-a schimbat.Iese doar cu el.Mie asta nu imi place.Baiatul vrea doar el sa fie alaturi de ea.I-am spus prietenii sa aleaga intre mine si baiat dar spune ca sint geloasa.Nu stiu ce sa fac.Dar nu vreau sa o pierd.O cunosc de la 3 ani si amm prea multe amintiri cu ea ca sa se destrame aceasta prietenie.Multumesc frumos)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut o greseala foarte mare: ai pus-o sa aleaga. E absolut normal sa ii acorde mai multa atentie partenerului ei. Vei vedea ca la fel vei proceda si tu, cand vei avea iubit. Fii mai intelegatoare, continua sa-i fii alaturi, lasa gelozia deoparte ca pana la urma ea a avut dreptate si pur si simplu gasiti solutii pentru ca amandoua sa pastrati legatura. E indragostita si isi doreste sa ii acorde cat mai multa atentie, dar cu siguranta o doare atitudinea ta, daca si ea te-a considerat o prietena. Chiar daca nu va mai vedeti atat de des, vorbiti la telefon, pe internet si totul va fi bine. :-)

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Veneam, nu veniam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita, daca o sa se desparta de el, o sa vina taras la tine, doar daca o mai primesti inapoi, bineinteles laughing
Cat despre asta nu iti fa probleme, asta este, daca tu ai fi in locul ei? Gandeste'te putin...happy

| Kenya a răspuns:

Nu o pune niciodata sa aleaga.
Comunicarea e cheia, spune-i sa-si faca timp si pentru tine. Daca nu te asculta si asa ignor-o o perioada. Ea o sa vina la tine cand o sa-si dea seama ca te-a negrijat.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Asa aveam si eu o prietena, cand isi facuse iubit ma dadea la o parte.si dupa ce o sa se desparta de ala o sa vina la tine. spune-i tot ce ai pe suflet, astia-s prietenii in ziua de azi, te lasa pentru *iubirea vietii lor*-.-

| Alien2 explică (pentru Cristinaaa57):

Iubirea vietii lor la 12 ani big grin

| Cristinaaa57 a răspuns (pentru Alien2):

Nu exista asa ceva la varsta astahappy

| MidnightR a răspuns:

Daca ea se complace in situatia respectiva, n-ai ce sa-i faci.
Daca erati adevarate prietene eu nu cred ca te-ar fi renegat pe tine doar dintr-un moft al unui iubit de care e posibil sa se desparta urmatoarea zi.

| Ungureanu_Magdalena_1997 a răspuns:

Stiu cum e, am trecut si eu prin asta...
trebuie sa vorbesti cu ea sa-i explici ca si tu esti importanta, dar sa-ncerci sa o intelegi, eu am inteles-o si am trecut peste! Baftawinking