| yasminayasmi a întrebat:

Am 13 ani.Mi-a venit menstruatia la 12 ani si inca tot nu i-am spus mamei(vitrege).Ea nu si-a dat seama ca mi-a venit.
Va rog spuneti-mi cum sa ii zic ca mi-a venit!

P.S.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu este nimic rău în asta pentru a fi neapărat necesar să îi spui.
Deci dacă nu vrei, nu îi spune. Cred că ştii şi singură ce ai de făcut şi să respecţi normele de igienă.
Pa-pa.

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daca te-ai descurcat un an de zile pina acum singura, fara sa ii zici nimic (probabil ai aflat de la prietene cum stau lucrurile), de ce sa te mai chinui sa ii zici, daca iti este greu?

| sophieLY a răspuns:

Nu e un lucru rusinos ca ti-a venit menstruatia. Nu e obligatoriu sa ii spui mamei tale ca ti-a venit. Daca nu vrei, nu ii spune, ca nu cred ca nu stii sa mergi la magazin sa-ti cumperi absorbante.

| UngratefulPC a răspuns:

Oke oke. poate ca sunt tip si nu ma pricep la asa ceva. dar nu cred ca e ok sa nu ii fi spus mamei tale. indiferent ca e vitrega sau nu, nu este ceva rusinos.