| Jadis a întrebat:

Mi-a venit menstruatia in dimineata asta. Cum sa-i spun mamei?

7 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Ce-i asa de greu doar ti-e mama si e si ea femeie, stie si se asteapta sa ii spui asta

| pwp a răspuns:

Ce ti-e rusine?
e ceva normal!
si mama ta a trecut prin asta!
eu m-am bbucurat cand mi-a venit, pentru ca doamna diriginta ne-a spus ca a avut o prietena caruia nu i-a venit si mai tarziu a murit!
pa-pa!love struck

| Tzupy a răspuns:

Foarte usor!winking te deuci la ea si ii spui : "mama stii ca mie saptamana asta trebuie sa'mi vina... [ia o sa zic da presupun] si tu ii zici pai uite mi-a venit azi de dimineata sau cum iti este tie mai usor nu trebuie sa-ti fie rusine de mama tawinking mult succes >big grin

| Dariana a răspuns:

Simplu. Te duci si ii zici fara rusine, mama ta e singura persoana careia ii poti zice chestia asta si iti poate da sfaturi folositoare, si mai ales iti e alaturi mereu. Du. te la ea fara teama si zi. i! Bafta!happy

| Turquoise a răspuns:

Buna,
Exact cum ne'ai spus si noua.
E ceva normal, nu trebuie sa iti fie frica, rusine.

| Cretaker a răspuns:

...not sure if trolling...

| DraPraaHaarp a răspuns:

-Mama, mi-a venit menstruatia!happy

doar nu o sa te apuci de filozofielaughingzii may ca pan la urma e maikta sh menstruatia e un lucru normal