| iulianaiilli a întrebat:

Am facut o greseala care cred ca o sa ma marcheze grav. eu am o relatie de 1 an jumatate si am mai avut un cont d efacebook mai vechi si nu stiu ce am avut in cap sa vorbesc pe ascuns cu alt baiat de pe el.nu intentionam nimic doar vorbeam ..problema este ca iubitul meu a aflat si s-a despartit de mine, nu m-a mai ascultat sa-i dau explicatii. Sunt disperata pentru ca il iubesc foarte mult si nu pot sa stau fara el ..cum as putea sa-l fac sa ma ierte ..noi inca mai vorbim doar ca el a spus ca niciodata nu ma va ierta.ce as putea face? Cum sa-l fac sa-si recapete increderea in mine. sunt distrusa sad multumesc

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O conversație simplă, amicală nu ar fi fost un motiv de supărare. Depinde și ce i-ai scris, ce conversații ați purtat, poate că te-ai jucat cu dragostea...
Dacă l-ai alintat pe celălalt cu vorbe dulci, ori ai ales să-i trimiți emoticoane cu inimioare și kiss-uri nenumărate, deja i-ai strecurat în inimă, gelozia, iar celuilalt iubirea.
Lasă-i timp. Scrie-i un mesaj, oferă-i explicații în scris, dacă spui că nu vrea să te asculte. Mai știi, poate că îi place mai mult să citească...
Știu că, atunci când iubești, vei găsi întotdeauna un motiv de a ierta. Chiar dacă nu imediat, în caz că... se strecoară și orgoliul. Autoritatea masculină ofensată. : ))

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Incearca sa mai continui o conversatie amicala cu el un timp iar apoi cand ii trece si lui supararea si va mai imbunatatiti relatia explica-i ce s-a intamplat pana in cel mai mic detaliu chiar daca el zice ca nu vrea sa te asculte.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Lasa-l dracu'! Ala a fost pretextul. Daca te iubea nu te parasea pentru atat.

| iulianaiilli explică (pentru Salontanul):

Pai vezi tu, stiu ca ma iubeste. problema e ca eu nu stiu ce sa fac sa ma impac cu el sad nu e chiar asa usor

| Salontanul a răspuns (pentru iulianaiilli):

Degeaba imi spui tu ca stii ca te iubeste cand el te-a parasit. Aia a fost in vorbe. Faptele dovedesc contrariul. Si eu am nevasta si vorbesc cu peste 400 de persoane pe Facebook si nu ma paraseste.

| Doridd a răspuns:

Baietii sunt orgoliosii, nu o sa te ierte repede sa nu creada ca-l tii sub papuc :3 o s-o faca in timp. Spun asta, si sunt baiat, imi fac semenii de ras :c sunt o dezamegire :c Sper ca te-am ajutat :3

| nonameID a răspuns:

In primul rand ar fi bine sa intelegi de ce "nu stii ce te-a apucat..." (Probleme in relatie de care nu iti dai seama? Lipsa comunicare? Ceva lipseste in relatie?)

Raspunsul tipului de aici e un exemplu gresit. Tu nu ai vorbit normal pe facebook, te-ai ascuns. Ai vorbit pe un alt cont. Apoi, nu trebuie neaparat sa intentionezi sa inseli ca sa o faci. Daca se intampla sa intalnesti vreodata vreun barbat mult mai atractiv decat iubitul tau si se pricepe sa corupa femeile, se poate intampla. Atractia are loc in subconstient. Important e sa inveti din greseli. In privinta prietenului tau, gandeste-te bine de ce ai facut ce ai facut si fii sincera spune-i adevarul.

Cred ca la voi problema e lipsa de comunicare, nu esti deschisa fata de el.

Trebuie sa-i spui ce simti.