| Sam34s22 a întrebat:

.am intr-un fel o probleme...de fapt sora mea are....acum vrei 4 luni in vacanta de vara i-a dat iubitului eie(cu care avea o relatie de 2 ani)o suna de 10milioane lei si la scurt timp ea sa despartit de el...(asta a fost una dintre greseli)...dupacea el tot o batea la cap sa se impace si ea nu vroia... vroia sa ii dee ala banii inapoi...o tot ameninta si acum o ameninta ca ii spune la tata ca ia dat suma aia de bani si ca il bate pe prietenul ei....si nu stie ce sa faca...eu si o prietena de-a ei i-a spus ca daca nu o lasa in pace sa mearga la politie...ca o hartuiete psichic partea naspa e ca nu poate dovedi acea suna de bani deoarece i-a trimis prin banca intr-un cont care nu avea numele lui era numele unei femei.Sora mea are 18 ani si fostu 19sau 20 si actualul iubit are 21...va rog sa ma ajutati.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu te poate ajuta nimeni. In viata trebuie sa mai acceptam si ca prostioarele se platesc.

| HaHaGirl a răspuns:

Nu prea ai solutie la asta. eventual sa-l pacaleasca cumva..sa fie din nou cu el si sa-si ia banii inapoi de la el si dupa adio,sa stii ca oamenii mai si exagereaza,crezi ca-l tine sa-l bata pe actualul,exista politie, si sora ta nu are martori, adica atunci cand i-a dat banii nu era nimeni cu ei, cine mai stie de bani in afara de tine? E cea mai mare protie sa dai bani fara sa ai o hartie sau un martor.e prostia ei si daca nu-i iese va plati, adica ramane fara bani.

| Kumiko19 a răspuns:

Offf ce prostie a facut; sa-l ameninte pe tip ca-l da in judecata. Oricum, fi alaturi de ea si sustine-o, ajut-o sa treaca peste greseli si sa invete din ele.

| Sam34s22 explică:

Va multumesc pentru sfaturi...ea poate sa il dea la politie ca o tot santajaza si are mesaje cu privire la asta.

| meunika a răspuns:

Ar fi mai bine sa plece la politie si sa scrie ca are dovada pe numele acelei femei si pe acea femeie o va trage la raspundere atunci ea singura va spune cui i-a dat banii.si asa poate se va rezolva problema