| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru! Va rog cititi pana la capat! Acum o saptamana m-am dus la bunica mea acasa,ma roog,nu in Bucuresti,unde stau eu cu parinti, si acolo, de prima oara cand m-am dus m-am intalnit cu un baiat.Doaaamneeee! blond,ochii albastrii,pielea deschisa, era cel mai frumos baiat din lume pe care il cunoscusem pana atunci! Mi-a cerut numarul de telefon, dupa ceva mai multe intalniri l-am dat...ne iubeam reciproc...iar revenind, am fost din nou acolo acum o saptamana, si m-am reintalnit cu el.Prima zi :timida, rusinoasa, nu puteam sa l privesc in ochi.A doua zi : am vorbit..am ras,am glumit,a treia zi la fel,iar a patra:m-a intrebat daca stiu sa sarut si daca pot si vreau sa o fac cu el (sarut nu altceva )si i-am zis ca nu,dar el a insistat dar tot "nu" raspunsul a fost iar a cincea zi,totul a decurs perfect,iar a sasea: a fost penultima zi,cea mai perfecta si romantica,iar seara, am ramas doar eu cu el in drum, si ma rog cu verisorul meu.ora 5:36, se intunecase si inghetase-m de frig,asa ca i-am zis ca intru in casa,dar nu m-a lasat,m-a luat de mana si nu mai imi dadea drumul,mi-a zis ca e ultima zi si ca nu pot sa il parasesc chiar asa,m-a imbratisat,mi-a zis ca ma iubeste,se uita fix in ochii mei,i-am spus si eu ca il iubesc,si ca nu pot rezista fara el si i-am explicat ca povestea noastra nu va lua niciodata sfarsit,si chiar si dupa plecarea mea,vom tine legatura dar mi-a spus sa imi reamintesc ce mi-a propus cu o seara in urma,dorea un mic sarut de la mine,si acela ar fi fost primul meu sarut,si mi-a mai spus ca daca nu doresc sarut (pe buze) pot pe obraz,am acceptat si cand i-am atins obrazul,a intors capul si m-a sarutat pe buze,tinandu-ma in brate, l-am impins usor, iesind din bratele lui.Sarutul nu a durat mai mult de 5 secunde.I-am dat o usoara palma,doar de mustrare si i-am zis ca nu a fost frumos ceea ce a facut, si el a inteles.S-a simtit jenat si mahnit, si a facut vreo 6 pasi in spate.Atunci imi venea sa ii sar in brate,dar,nu am avut curajul acela,si a venit inapoi la mine,dupa care si-a cerut scuze, acceptandui-le, spunandu-i ca nu m-am suparat chiar asa de tare pe el.si a spus sa plec in casa sa ma incalzesc daca mi-e chiar asa de frig, cu toate ca ma luase in brate sa ma incalzeasca inainte.Acum,ajunsa in Bucuresti,plang tot timpul de dorul lui,si nici nu ma suna, adica i-am dat nr meu unei fete sa il dea, si nu stiu daca i la dat.il simt langa mine tot timpul, parca e la fiecare pas cu mine.1.A fost dragoste adevarata ceea ce am simtit noi? 2.Cum pot sa nu ma mai gandesc la el si la toate amintirile cu noi 2? 3.Cum pot sa-l uit? dar sa mentin legatura cu el?

Răspuns Câştigător
| Raskolnikow a răspuns:

Daca il iubesti intoarce-te la locul in care l-ai cunoscut si incearca sa il regasesti, daca nu mai reusesti atunci data viitoare cand vei simti ceva asemanator indrazneste sa ii raspunzi la sarut asta daca nu cumva esti minora cu muuuult tongue adica macar sa ai 15 ani si mentine legatura cu cel pe care il vei iubi/indragi pe viitor happy

| lavinia_2842 a răspuns (pentru Raskolnikow):

Eu stau in Bucuresti, el sta departe..si tot timpul ma gandesc la el... il simt langa mine.

2 răspunsuri:
| Raskolnikow a răspuns:

Tu gasesti in tine puterea de a il uita sau de a continua relatia cu el happy