| alinusaa a întrebat:

am nevoie de un sfat sau o parere, lucrez intr o fabrica unde am cunoscut un barbat, este casatorit, ori de cate ori ne intalnim se ofera sa ma conduca acasa, nu s aintamplt nimic intre noi doar ca ma deruta intentiile sale de a ma conduce acasa, sa fie doar ca suntem colegi sau e ceva mai mult de atat? voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| morena a răspuns:

Ce sfaturi stupide...,, conteaza ce vrei tu, nuce vrea el"! Si tu ce vrei sa-ti zica direct ce vrea? Astepti sa se intample ceva? Ce? Se stie bine ce vrea! Dar tu? Ce te astepti de la unu insurat? Sa-ti zica cat e de nefericit in casnicie ca sa prinzi mila, sau ce? Cauti probleme? Crezi ca merita, sa ai batai de cap? Vezi-ti de drum, singura, ca nu ai nevoie de el! Se vor gasi destui colegi care sa te conduca, si neinsurati!

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

El incearca... tu decizi!

| Anca a răspuns:

Nu conteaza deloc ce vrea el.
Conteaza ce vrei tu : O aventura sau sa ramaneti colegi?

Eu te-as sfatui a doua varianta. Luand in calcul faptul ca e casatorit si nu va da vrabia din mana pe cioara de pe gard!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

E mai mult de atat, in sensul ca doreste o aventura, pfiu, abia m-am stapanit sa nu scriu "vezi, fata, ca vrea sa te ----!" Damn, tocmai am scris.

| Sonny a răspuns:

Eu zic ca ne-ai dat prea putine detalii, poti sa te gandesti ca poate, ii face placere prezenta ta, probabil discutati pe toata durata drumului pana la tine acasa. Poate cauta o amica, nu trebuie neaparat sa te doreasca pe tine ca si femeie.
Sunteti oameni maturi, ar trebui sa rezolvi tu problema, pe calea comunicari, discutati legat de framantarea ta, intreaba-l direct, ca sa stii unde esti. Iar daca cumva vrea ceva mai mult decat o amicitie, eu iti recomand sa iesi din tot jocul asta.

| alexeanca a răspuns:

Un barbat casatorit serios si-ar vede de drum nu s-ar oferi sa conduca acasa o domnisoara.Intentiile lui sunt mai mult decat clare in ceea ce te priveste, asa ca fii fata cu capul pe umeri si stai la distanta de el.

| Baton a răspuns:

Daca este un barbat mai timid in ceea ce priveste relatia cu o eventuala iubita atunci nu cred ca se va grabi sa iti spuna intentiile lui.
Se poate ca nevasta lui sa nu il mai multumeasca si cauta un motiv pentru a baga divort.
Oricum poti accepta de fiecare data sa te conduca acasa si eventual sa flirtezi cu el sau sa nu mai accepti sa te conduca.
Daca nu mai accepti sa te conduca si dupa nu te mai saluta sau nu se mai uita la tine atunci avea un alt interes decat cel de a te conduce acasa.
asa ca idee poti incerca sa devii o amica sau o prietena mai apropiata si sa vezi ce vrea de la tine. incearca sa te apropii mnai mult de el dar fara sa ii dai vreo speranta la ceva.
Succes!

| FurniciCoapte a răspuns:

Depinde cum vrei sa privesti sitoatia.Sunt 2 variante in cazul acesta:
a)Poate ca aveti acelasi drum de la servici spre casa, probabil si va intelegeti bine in timpul serviciului si din acesta cauza probabil te conduce tot timpul spre casa.Probabil mai si discutati despre anumite chestii in acel timp.
b)Poate ca are anumite sentimente fata de tine, dar nu poate sa iti spuna in fata(dat faptul ca e si casatorit).
Cel mai bine ar fi sa il intrebi de ce te conduce tot timpul spre casa si ce intenti arethinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Animalului pina nu-i este foame nu adulmeca nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce cred? vrea si el o aventura, si mai ales sa fie primul de la serv. care ti-o pune.chestie de orgoliu.asa e la noi unde santem doar barbati si vreo 4 femei.fiecare isi marcheaza teritoriul sau pozitia in clasament.nu fi ridicola. daca-l vrei ia-l odata de doua ori si gata. dar se va afla la serviciu, deja se banuieste.si nu te avantajeaza. daca nu, fii doar prietena si colega cu el. dar atat.nu strica o relatie frumoasa de colegialitate cu o partida. nu merita. daca-l vrei de tot, gandeste-te ca cei ca el, se plictisec repede.si vor alta gaura neagra.noua.precum astronomii.

| Alinaga a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il intrebi de ce te conduce tot timpul spre casa si ce intenti are

| alinusaa explică:

Multumesc tuturor celor care au raspuns; mi a ti fost de mare ajutor problema este, ca mai mult ca sigur m am indragostit de el nu i am dat nici o speranta totul este ascuns in sufletul meu...

| extre3m a răspuns:

Eu cred ca e ceva mai mult decat atat