| alinusaa a întrebat:

voi ce credeti un barbat casatorit poate conduce o colega acasa doar din politete?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Depinde, stau la distanta de birou si merg in aceeasi directie, poate merg cu masina personala sau cu masina de serviciu si ca sa economiseasca benzina merg amandoi cu aceeasi. Altfel nu stiu, asa ceva nu se cade. thinking
Si in cazul in care ar avea drum comun, ar merge poate o bucata, apoi barbatul ar trebui sa grabeasca pasul, ca il asteapta sotia iubitoare (sau cu facaletul?) acasa.

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

In cazuri mai delicate, da... dar si acea colega nu trebuie sa abuzeze de politetea lui!

| fabiola a răspuns:

De pilda este noapte, sunt persoane dubioase prin acea zona, sunt caini, etc.Totusi acea persoana trebuie sa-si gaseasca pe cineva apropiat care sa ii rezolve problema, sau chiar sa plece impreuna cu un grup! Gestul de politete nu trebuie transformat in obligatie!

| Anca a răspuns:

Ori de cate ori se intalnesc o duce acasa - NU
Se abate de la drumul lui sa o duca pe ea - NU
O conduce de fiecare data - NU.

Esti sigura ca ii e doar colega?!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nu

| Psihiatra a răspuns:

Sigur. dar nu foarte des. daca e intuneric, tarziu mai stiu eu cum si doamna/domnisoara e singura, este bine sa fie un gentleman si sa o conduca

| ovidiuionita a răspuns:

De ce puneti atatea conditii? De ce nu ar putea, doar din politete? Daca este insurat, nu inseamna ca nu mai are voie sa socializeze cu alte persoane de sex feminin.
Eu am foarte multe amice apropiate. Daca ma insor, va trebui sa renunt la ele?

| SteffishoOr a răspuns:

Da. dar asta nu inseamna ca ea trebuie sa se gandeasca la altceva decat ca omul este casatorit.sa nu ii vina idei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca e seara mai ales ca doar sti ca sunt o felul de oameni prin oras deci... da, poatehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca au acelasi drum. si nu in fiecare zi.

| oanaoana1995 a răspuns:

Da dar nu zilnic ca se intelege altcevahappy

| alinusaa explică:

Masina ar fi a lui, ca sa o duca tr sa se abata putin de la drumul lui, si ori de cate ori se intalnesc o duce acasa.

| alinusaa explică:

Fabiola care ar fi dupa tine acele cazuri delicate?

| alinusaa explică:

Multumesc tuturor celor care au raspuns. Astept in continuare pareri