| killerkiss a întrebat:

Am o prietena foarte buna. De fapt e singura mea prietena adevarata. Suntem amandoua in aceeasi clasa. Stam in aceeiasi banca, Ma rog suntem cele mai bune prietene. Vara asta am fosta la ea o saptamana, ea la mine.
Singurul lucru este ca eu i-am ascuns cateva lucruri. Faptul ca nu mai sunt virgina, si cateva alte lucruri.Nu stiu daca ea mi-a spus chiar tot adevarul dar noi suntem cele mai bune prietene pentru ca in mare parte ne distram foarte bine impreuna.
Bineinteles ca povestim si de iubiti si despre parinti si din astea.
Credeti ca am gresit daca i-am ascuns lucrurile astea?
Pt ca eu cred ca si ea ma mintit in unele chesti dar nu ma deranjeaza pentru ca inteleg daca nu vrea sa imi spuna lucruri intime. si inca ceva. Eu si ea avem aproape personalitati la fel. Adica ne place acelasi gen de muzica, avem aceleasi gusturi la mancare, la baieti ( dar de aia nu-i impartim, nu suntem genul ala) ne plac aceleasi materii, avem cam acelesi note. dati-mi un sfat. dau funda pentru cine ma ajuta. Va rog.

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu ai gresit deloc. O mica doza de prudenta nu strica niciodata. Nu esti obligata sa ii dezvalui aspectele tale intime. In multe dintre cazuri se constata ulterior ca nici nu este indicat. Omul in general este instabil sentimental. Nici nu stii peste cativa ani cum se va intoarce impotriva. Prietenia dintre doua fete mai ales dureaza pana ce intre ele doua apare un barbat pe care ambele il doresc. Daca se va intampla aceasta, iar ea detine foarte multe informatii despre tine, aceste informatii vor fi de fapt armele cu care va putea sa lupte. Nu sunteti inca la o varsta mai inteleapta, cand apare in mintea voastra si principiul fair play. Faptul ca ascultati aceeasi muzica si va place aceeasi mancare nici macar nu reprezinta o prietenie foarte bine consolidata. Despre virginitate, daca poti, si cand vei dori tu sa vorbesti, sa o faci cu mama ta. Ea iti este cea mai buna prietena in acest sens. De neclatinat. Asa ca, din punctul meu de vedere, ai facut foarte bine. Ba chiar te felicit pentru prudenta.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oricum ai facut bine ca nu i-ai zis totul doar oricine are secrete.

| IubesteEa a răspuns:

Pai de unde sti ca si ea te-a mintit cu ceva? daca vrei sa iti zici adevarul ii spui asa:fata am ceva sa iti spun dar te rog din tot sufletul meu sa nu mai zici la nimeni si sa imi zici si mie secretele taledar sincer te rog daca imi esti prietena mea cea mai buna sa nu zici la nimeni sunt virgina o sa fie socant pentru ea dar asigura-te ca e sincera! succes!:*funda?

| emima a răspuns:

Nu cred ca ai gresit cu nimic nu te simti vinovata pana la urma este vorba de intimitatea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii spui...parerea mea tu sti mai bine relatia in care sunteti

| ArinaMK a răspuns:

Pai nu e necesar ca ea ca si prietena cea mai buna sa stie totul despre tine. Ma refer la lucrurile intime. Nu ii esti tu datoare sa-i spui. Nu inseamna ca nu o respecti. Tu o respecti in masura in care te respecta si ea!
Este una sa va vorbiti problemele si secretele care simtiti voi nevoia sa le discutati.
Nu vreau sa crezi ca-ti insult prietena, dar, daca tu faci ceva sa u(Doamne fereste!) ti se intampla ceva, si ii spui (dar fara sa vrei, pentru. ca tu crezi ca trebuie sa stie ca cea mai buna prietena) poate ea nu e de incredere cu lucruri asa de serioasa cum ca te-ai dezvirginat de exemplu.
Poate daca afla din alta parte, se va supara pe tine?
Daca da, Nu iti este prietena! pentru ca nu iti respecta intimitatea.
Daca da, inseamna ca iti este prietena, te respecta pe tine si intimitatea ta, si stie ca poate ti-a fost rusine. Daca intelege lucrul acesta, o poti numi prietena daca nu, o poti numi egosista, deoarece nu vrea decat sa afle cele mai noi barfe.
Plus, ca si tu ai spus ca nu iti zice nici ea multe lucruri. Dupa cum am zis, in masura in catre iti spune ea lucrurile, ii spui si tu!
Asta e sigur!
Mult succes :*!

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Dar tu cati ani ai? Daca nu te-a intrebat nimic in legatura cu lucrurile ascunse nu trebuie sa i le zici si ei daca sunt asa de intime.Ce ea ti le-a spus? Fiecare trebuie sa tina un secret in el (daca e un lucru intim bineinteles) ca doar nu te vei duce sa spui la tot orasul.

| Saya555 a răspuns:

Buna...eu zic ca ai facut bine ca nu i-ai zis. Unele lucruri trebuie tinute secrete fata de prieteni. Nu se stie, poate o sa va certati si ea o sa zica ca nu mai esti virgina, si atunci o sa pici intr-o lumina proasta. asa ca fi atenta ce ii spui prietenei tale, nu conteaza ca e cea mai buna prietena a ta. Eu zic ca puteti vorbi de baieti, de familie etc., dar nu vorbi lucruri chiar asa de intime. big grin

| Zome a răspuns:

Eu nu cred ca ai mintit-o... anumite secrete nici cele mai bune prietene nu si le dezvaluie

| Tudor_4193 a răspuns:

Esti minora?

| Corinastf a răspuns:

Ai putea sa-i sugerezi sa va spuneti tot ce ati ascuns una de cealalta, iar in acel moment ia-i putea spune faptul ca nu mai esti virgina, tu iai cere scuze pentru tot ce ia-i ascuns si veti ramane in continuare cele mai bune prietene!

| alexandruv1999 a răspuns:

Sincer eu cred ca nu este ul lucru atat de rau ca i-ai ascuns acel detaliu. Daca l-ai ascuns inseamna ca inca nu esti pregatita sa ii spui. Mai vorbiti si incercati sa fiti cat mai apropiate. Dupa ce vei stii sigur ca poti avea incredere deplina in ea poti sa ii spui, asta doar cand te simti pregatita. Sunt sigur ca sunteti prietene foarte buna insa daca nu i-ai putut spune nu esti inca pregatita, si asta nu este o problema. Stai linistita. Fundita? big grinbig grin

| meandyou_1186 a răspuns:

Trebuie sa-i spui si eu am fost in aceiasi situatie dar eu m-am dezvirginat la bicicleta (complicat), dar daca e cu adevarat prietena ta si ea iti va spune multe adevaruri. eu nu ma mai ascund...

| AndreynaVicy a răspuns:

Nu,nu ai gresit deoarece aceste lucruri pe care tu i le-ai ascuns sun chestiuni care tin de tine(intime, cum sa-ar zice).