| SmileAgain a întrebat:

Am o problema...De aproximativ 2 ani, plac un baiat foarte mult..Si nu doar fizic, cum e in ziua de azi, ci tot. Chiar simt ceva foarte puternic pentru el, ceea ce nu am simtit niciodata. Cand il vad pe strada, am niste fluturasi in stomac. De nu-i adevarat. Nu mai suport asa. Vreau sa-i spun ca simt ceva pentru el. Insa..nu am curaj si nici nu stiu cum sa-i spun.
Niste sfaturi? straight face

10 răspunsuri:
| HelpMeNow a răspuns:

Fluturasii astia. ofof, pai nu poti sa ii spui direct, in nici un caz, ai putea sa incepi vorbind cu el pe facebook / messenger sau ce folosesti tu, pe baza unor subiecte prostesti... nu conteaza, si dupa aia intrebi ce face pe 14 feb, sau poti sa ii spui ca te plictisesti ingrozitor si ca ai vrea sa iesi afara... si poate asa te va chema el afara happy

| IloveME a răspuns:

Va puteti face prieteni pe facebook.
Ceri cuiva numarul de telefon!
Daca faci rost dea stea, ia-l incet sa nu creada ca esti o disperata!
Si mie mi-a placut de iubitul meu 8 luni inainte sa fim impreuna oficia.tot incercam sa fa rost de numarul lui si nimeni nu-l avea! i-am sp unu-i prieten comun sa mi-l prezinte! plus multe indirecte,, care l-au facut pe el sa faca primul pas si de atunci avem o relatie frumoasa de iubire de 2 ani j cateva luni!
Succes!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Off,cum ai putut trai 2 ani cu aceasta dragoste neimpartasita?
Nu as fii rezistat!
Nu-i spune direct ca il placi,risti sa pari disperata si refuzata.
Dovedeste-i ca il placi.
Zambeste-i!
Priveste-l mai mult decat pe ceilalti baieti.
Eventual,saluta-l zambind.
Imprieteneste-te cu grupul lui.
Da-i like-uri pe fb!
Atinge-l ''accidental'' apoi iti ceri scuze,zambindu-i si privindu-l in ochi!
Si cam atat trebuie sa faci. Acum,e randul lui sa faca ceva.
Va observa ca esti interesata de el, iar daca te place va lua masuri.
Daca nu, nu! Trebuie sa accepti.
Te puphappy
Daca te pot ajuta si cu altceva, te astept pe privat, cu mesaje.
Mult succes!

| neutrino a răspuns:

Fa bine si potoleste-te, nu uita ca esti fata. El stie ca tu existi?

| Dariusuu a răspuns:

Buna.

Ma mir cum de ai reusit sa stai 2 ani fara sa-i spui ce simti.

Poate ca acum e momentul, de ce nu o faci?

Spune-i direct si dragut, chiar va aprecia asta.

Tu nu ai ce pierde, singurul lucru pe care il poate pierde el este sa te piarda pe tine.

Bate-i un apropo si spune-i sincer.

Succes.

| firefox6 a răspuns:

Vaaai! daca ai fluturi in stomac trebuie sa mananci naftalina! glumeam. sunt in aceeasi situatie doar ca mai rau. la mine sergiu a aflat ca il plac si mi a zis ca suntem simplii colegi. incearca sa rezisti sau vei fi distrusa daca vei afla ca poate nu simte la fel. incearca sa inveti mult, sa te imbraci dragut (decent!), incat sa il impresionezi tu pe el prin fapte. vorbeste cu prietenii lui...imi pare rau daca nu iti plac sfaturile mele, am doar 12 ani...

| ElementX a răspuns:

Bate-i un apropo de Sf. Valentin. Acuma ca sa a gandesc cum sa-i spui, zi-mi te rog cati ani are. Conteaza si varsta :d

| pleasesaveme a răspuns:

Intreaba-l daca e singur de SF. Valentin si invita-l la un suc

| Polet a răspuns:

E cam greu sa i spui in fata si daca o faci e posibil sa te creada disperata. Incearca sa vorbesti cu el pe anumite siteuri de socializare si sa mai bati niste apropouri gen " ce faci pe 14 februarie " si poate o sa se intample magia

| BubububulinaTa a răspuns:

Uf, dragostea asta! Asa am fost si eu... Dar mi-am facut curaj si i-am spus tot ce simt pentru el, nu a fost usor deloc! Dar treptat, am inceput sa ne intelegem din ce in ce mai bine si acum suntem impreuna.

Pasul 1 : incepe sa vorbesti cu el. sa va cunoasteti.

Pasul 2 : Adauga in convorbirile voastre viata sentimentala. A amandurora.

Pasul 3 : Spune-i ce ai pe suflet, asta numai daca ai bifat ce am scris eu mai sus si el a avut o reactie pozitiva!

Succes