| ancuta26 a întrebat:

Am o problema.Prietena mea cea mai buna are o relatie de un an jumatate cu iubitul ei.Ei se iubesc mult,i-a demonstrat asta tot timpul prietenei mele, da in ultima vreme tot se cearta si chiar s-au despartit o vreme dar apoi s-au impacat.El a inselat-o si tot de da la mai multe fete dar ea nu stie pentru ca nu am putut sa-i spun.Cand era despartiti el mi-a spus ca s-a saturat de ea si nu mai vrea sa stea cu ea.El a mai mintit-o..in fine.Ea sufera foarte mult din cauza lui si vreau sa isi de-a seama ce fel de om e. Ajutati-ma va rog! Spune-ti-mi cum sa-i spun!

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Trebuie sa-i spui adevarul prietenei tale, si ca tu stiai ca el a inselat-o si se da la mai multe fete.L inceput va fi dureros, s-ar putea sa fie foarte suparata si pe tine si pe el, dar e mai bine asa.Adica ea sufera pentru un iubit care o inseala si spune ca s-a saturat de ea, ar trebui sa-si dea si ea seama ca nu merita.happy

4 răspunsuri:
| princess87 a răspuns:

Ii spui direct cum sta treaba

| neutrino a răspuns:

Ceea ce doresti sa faci tu se numeste, in termeni populari, sa trimiti izmene prin calator.

| SElenaAlina a răspuns:

Cel mai corect fata de prietena ta este sa ii spui ce se intampla. Punete in locul ei, tu ai fi preferat sa stii ca prietenul tau e un nesimtit sau nu? Invito la o plimbare in parc si spune-i cu calm ceea ce ea nu stie.

| Alexaforyou a răspuns:

Buna si tie! Pentru inceput trebuie sa îi spui fetei despre ce e vorba. daca nu o sa sufere mai mult si daca ti la ea (ca prietena) o sa suferi si tu deci cum spuneam.1.zii adevarul..2..Prostul ala. spune-i Pa si pussy si nu te mai baga in viata lui (nici ca te-ai bagat)..insa incearca sa o indepartezi pe ea de el si fa-o fericita ..Si prin fericita nu ma refer sa ii gasesti tu un iubitlaughing..Alceva nu mai ie nimic dar incearca sa fi cat mai bland cand ii spui. daca sufera..tot merita sa fi bland..La revedere. sper ca sfatul meu a fost de inteles.