| Papa4 a întrebat:

Am o problema urâta cu cățelul meu.E jumate Bichon.E albă. In urma cu doua zile i am dat o bucățică de ciocolata.Si I a fost Rau.A vomitat alb Si Maro. Acuma a slabit Nu se Mai joaca Nimic.Si in noaptea Asta a vomita to maro Si alb.Va rog ajutor! Am chemat veterinarul il astept.Dar va rog ajutor

Răspuns Câştigător
| Andreeaxcghk a răspuns:

Organsimul cateilor nu poate procesa zaharul asa ca ciocolata nu e cea mai buna idee. Nu o pot digera si probabil de asta a vomitat.
Cel mai bine este sa astepti sa vezi ce zice veterinarul.
Poate iti prescrie ceva.
Si mie mi s-a intamplat cu cainele meu si i-am fiert orez si i-a facut destul de bine la stomac.
Sper ca te-am ajutat!

| peperonies a răspuns (pentru Andreeaxcghk):

Cainii proceseaza zaharul fara probleme. Ciocolata contine teobromina pe care cainii o metabolizeaza foarte incet si e putin toxica.

| Papa4 explică (pentru Andreeaxcghk):

Medicul a facut niste injectii a spus ca sa e putea sa aibă paraziți sau limbrici.stiu si eu chestia cu orezul.A spus sa i Dam ceai si s o hrănim cu seringa.A mai spus sa i dam glucoza si i am dat dupa 20-30-40 nu stiu exact a vomitat glucoza cred ca i am dat prea multă.A facut diaree, deloc plăcut! In aceeași zi dupa ce i am dat ciocolata am macat si eu.Si eu am facut diaree. Sper sa se facă bine căci o iubesc mult

| Andreeaxcghk a răspuns (pentru Papa4):

Mult noroc!
Si insanatosire grabnica!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciocolata e toxica pentru catei, asteapta medicul veterinar.