| Addaaa99 a întrebat:

Plzz
ajutor
catelul meu vomita intruna azi a vomitat de 2 ori si pe urma a scos ceva alb... si nu stiu ce are va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| cata_5027 a răspuns:

E de la caldura nu-ti face griji.Sa aiba apa sa bea cand ii trebuie si sa nu manance gras.

12 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Oameni buni, de ce cautati alinare pe site-uri de socializare in chestiuni grave si urgente, poate chiar de viata si de moarte? Crezi ca noi cei care iti raspundem la intrebare avem puteri paranormale si putem sa-ti vindecam catelul prin puterea mintii?
Du-l la veterinar! Asta e singurul ajutor pe care poti conta! Cat ai stat sa tastezi intrebarea mai bine fugeai cu el la veterinar si la sfarsit ne spuneai ca e totul bine, decat sa astepti pareri de la noi si catelul sa sufere sau doamne fereste sa moara intre timp.
Tu nu te-ai gandit ca ar putea fi ceva grav? Sau ca ar putea fi in pericol de moarte? Asta nu te face sa faci totul pentru el? Starea lui ar putea avea o multime de cauze, fiecare a zis cate una. Asta te linisteste? Nu cred. K oricum nu stii ce are si cat de grav este.
Eu cred ca ar putea avea paraziti intestinali sau parvoviroza. Parazitii se rezolva usor, dar parvoviroza poate fi mortala daca nu e tratata.
Si pana la urma, consultatia la veterinar e intre 10-20 ron. Nu mai sta, fugi la veterinar!

| Siracuzia a răspuns:

Pai asa a patit si pisica mea a vomitat o chestie alba de mai multe ori pe zi, dar dupa aia si-a revenit singura. Poate ca i-ai dat prea mult de mancare sau are ceva la stomac. Oricum, un control la medicul veterinar ar fi bine venit.Si nu intra in panica, se rezolva usor!

| ATHOS a răspuns:

Draga Crystyana!
Cel mai bub raspuns pe care ti-l pot da este sa te duci cu el la medicul veterinar. E posibil sa nu aiba nimic dar e posibil si sa fie vreo problema medicala!
Uita-te la mine! Vezi ce frumos sunt daca am fost dus mereu la doctor?
O sa fie bine. Sa ma tii la curent. Eu iti tin pumnii!

Răspuns utilizator avertizat
| roxanaaaaaa_3049 a răspuns:

Du-l urgent la veterinar.Eu am un pitbull si tot la fel incepuse sa vomite si l-am dus la veterinar si mi-a dat niste pastile pentru ca mi-l otravise cinevastraight face

| Denisaa a răspuns:

Poate e de la caldura...

Eu zic totusi sa il duci la doctorhappy

| perro12 a răspuns:

Ce-l mai bine e sa-l duci la veterinar si el iti va spune ce a patit si ce poti face pentru al vindeca.

HF

| madvideo a răspuns:

Du-te la veterinar cu el! dupa simptome este intoxicat.

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Bai albus de oua pe gat a fost otravit si catelul meu a patit acelasi lucru nu-i da lapte succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa fi mancat os/oase pe care nu reuseste sa le digere. Daca starea se agraveaza vizibil intr-un timp scurt (febra = nasul si gingiile usate si fierbinti), daca varsaturile persista, daca nu are scaun normal (face cu greu si elimina cu sange) trebuie dus de urgenta la medicul veterinar... posibila ocluzie intestinala care trebuie operata cat mai degraba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dul la veterinar

si eu am o catelusa de un an si cand ii se intampla ceva o duk la veterinar si acum ii sanatoasa

| TheBlueButterfly a răspuns:

Probabil a mancat ceva ce nu i-a cazut bine sau nu a avut chef sa mestece indeajuns. Nu-ti fa griji si catelul meu mai pateste asa cateodatawinking