| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de cateva sfaturi din partea voastra.Sa va spun povestea mea:Sunt cu prietenul meu de 1 an.la inceput era totul frumos.venea la mine acasa, ai mei il placeau foarte mult si aveau incredere in el.Pana intr-o zi cand s-a intamplat ceva urat:el mi-a spus ca trebuie sa plece in strainate, si sa stea 2 luni.peste cateva zile am aflat ca el nu plecase, era in oras la fosta lui prietena. El mi-a recunoscut ca m-a inselat, dar a spus ca era doar o aventura. mi-a cerut iertare, plangand iar eu l-am iertat.partea proasta e ca ai mei au aflat de acest lucru si au mai aflat ca o tepuise pe sora lui mami de niste bani.Acum parintii mei nu ma mai lasa sa vorbesc cu el.eu il iubesc totusi si ne continuam relatia pe ascuns. el imi spune sa vb cu ai mei si sa ma ma mut la el. dar daca fac acest lucru, mi-e frica ca ai mei o sa ma puna sa aleg intre prietenul meu si ei.am nevoie de sfaturile voastre... ce sa fac? va multumesc. v'am pupat pe toti.

8 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Orice tiar spune un parinte oricand esti binevenit in casa lui ca doar esti copilul lui.nu vei fi pusa sa alegi intre parinti si iubit atat timp cat dragostea dintre voi e mare nu vad impedimentul o sa le treaca parintilor tai stai linistita.

| Crisu a răspuns:

Tu crezi ca e bine ce faci? Te-a mintit pe tine ca pleaca 2 luni, ca sa stea la ea...si era doar o aventura? Imi pare rau, dar cate minciuni! Si eu pot sa plang cand vreau, am talent in actorie din nastere.Nici nu l-ai iertat bine, si deja vrei sa te muti cu el? Nu crezi ca e cam devreme sa te pronunti? Imi dau seama ca ti la el, e ceva logic... dar vezi sa nu se joace cu tine, cu sentimentele tale. Daca te muti la el de acum, si te certi cu ai tai, o sa pierzi foarte multe.Imagineza-ti ca nu o sa ramai toata viata cu el, ca nu o sa te casatoresti cu el, crezi ca ti-a gresit o data si o sa se potoleasca? oh go on

| matrixismyname a răspuns:

Parintii iti vor fi alaturi mereu, prietenul tau nu stiu ce sa zic de el.
Alege parinti...

Răspuns utilizator avertizat
| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Ba se poate sa o puna sa si aleaga dar cel mai bine e sa stai langa parinti tai ca niciodata nu o sa iti vrea raul asa daca te muti la el.sh dupa aia nu te mai vrea uh unde o sa te duci? ce o sa faci? mai bine sa ramai cu ai tai decat cu un baiat ca dragostea trece prin stomac este trecatoare. si nimeni nu o sa intelega decat parinti tai pentru ca ei au mereu langa tine si la bine si la greu si gandeste-te ca daca vei alege sa ramai cu baiatu ala sa te muti la...asa parinti tai nu o sa mai aiba incredere in tine. parerea mea. nu cred ca m-am exprimat asa de bine dar si eu sunt intr-o zituatie proasta cu parinti mei

| TibyNeagu a răspuns:

Sa te muti la el daca il iubesti cu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Problema e cu tine si rezolvarea ei nu consta in sfaturile noastre ci in claritatea sentimentelor tale si iata de ce; Ai ajuns sa pui astfel de intrebari pentru ca esti nesigura ceea ce are la baza neincrederea in el cu toate ca sustii ca il iubesti. Te sfatuiesc deocamdata sa nu te grabesti si sa nu faci nici un pas decit atunci cind vei fi sigura ca ai limpezit toate neclaritatile din tine.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenul tău nu are iertare!